+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Hamilelik Dönemindeki İştah Kaybını Yenmek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hamilelik Dönemindeki İştah Kaybını Yenmek
  Hamilelik Dönemindeki İştah Kaybını Yenmek

  Eğer ki hamileliğin ilk dönemlerinde iştah kaybı yaşadıysanız, daha az miktarda yemek yemeye çalışın. Gün boyunca daha az miktarda yemek yerseniz, mideniz dolu kalacaktır ve bu da mide bulantısını önleyecektir. Kendinizi sabah kalkınca bir şeyler yemek için zorlamayın. Biraz daha geç bir vakitte yemek yiyebilir ve sabah yemediğiniz yemek yüzünden alamadığınız besinleri içeren kaliteli ve sağlıklı yemek ve içecekleri beslenme diyetinize ekleyebilirsiniz.
  Hamilelik döneminin ikinci üç aylık döneminde iştah kaybı yaşayan hamile bayanlar gün de yaklaşık 8-10 bardak su tüketmelidir. Yeşil ağırlıklı bitkiler ve lif bakımından zengin besinler beslenme diyetlerine dahil edilmelidir. Hamile bayanlar yağlı yiyeceklerden ve sindirimi zor olan gıdalardan ve sindiricilerden kesinlikle kaçınmalıdır. Örneğin günde 2 ana öğün yemek yerine daha az miktarda 5-7 öğün yemek yiyin. Aynı beslenme diyeti hamileliğin son dönemlerinde iştah kaybıyla karşılaşıldığı zaman da devam ettirilmeli.
  Hamilelik döneminde sürekli iştah kaybı yaşıyor ve gerekli besin gıdalarını alamıyorsanız hemen bu konu hakkında uzman doktorunuza danışın. Hamilelik sırasında kilo kaybı ve susuzluk hem anne için hem de fetüs için son derece tehlikeli durumlardır. Hamile bayanlar BRAT diyetine uymalıdır. BRAT diyetinin içinde muz, pirinç, elma suyu ve kızarmış ekmek gibi gıdalar bulunmaktadır. Bu gıdalar vücuda yeterli miktarda besin maddesi sağlar ve ayrıca mideyi de tahriş etmezler. BRAT diyetindeki gıdaların kokusu mide bulantısına nadiren sebep olur. Hamile bayanlar, hamilelik sürecinde mide bulantısına ve buna bağlı olarak iştah kaybına yol açabilecek baharatlı gıdalardan, yumurta ve balıktan uzak durmalıdır.
  Sağlıklı bir hamilelik dönemi için doktorunuzdan size uygun bir beslenme diyeti değerlendirip yazmasını rica edin. Hamilelik döneminde olası iştah kayıpları için doktorunuz sizin diyabet ve tiroit gibi bazı testlerden geçmenizi isteyebilir.
 2. Ziyaretçi

  Bugünlerde İstiklal Caddesi'nde yürürken dikkat edin!

  Penti, dünyadaki en heyecan verici uygulamalardan biri olan interaktif vitrin uygulamasını, İstiklal Caddesi üzerindeki mağazasında başlattı.

  Siz caddede bu tanıtımdan habersiz bir şekilde yürürken birden güzel bir bayan size göz kırpıyor. Siz de ona el sallıyorsunuz ve olaylar gelişmeye başlıyor.


  Yoldan geçen herkesin dikkatini çeken bu tanıtıma katılım ise beklenenin çok üstünde.

  Penti gerek reklamları gerek ürünleri gerekse bu tarz sıradışı tanıtımlarıyla bayanların kalbini nasıl çalacağını çok iyi biliyor.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Hamilelik döneminde ilk zamanlar mide bulantısına bağlı olarak iştah kaybı sorunu yaşanmaktadır. Mide bulantılarının önüne geçmek ve iştah kaybını önlemek amacı ile sabahları uykudan yeni kalkıldığında tuzlu kraker veya leblebi tüketilebilir. İştah kaybı sorunu yaşansada yemek yemeğe kendinizi biraz zorlayabilirsiniz.
+ Yorum Gönder