+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Hamilelik Sırasında Çatlaklar Neden Oluşur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hamilelik Sırasında Çatlaklar Neden Oluşur
  Hamilelik Sırasında Çatlaklar Neden Oluşur?


  Hamilelik çatlaklarının sadece sizin başınıza geldiğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Çünkü gebelik dönemi yaşayan kadınların yaklaşık olarak %90′ı küçük veya büyük çatlak problemleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi ani cilt gerilmeleri sonucu oluşan çatlakların meydana gelmesinde önemli noktaları aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  Kalıtsal faktörler cilt yapısı üzerinde önemli bir rol oynadığı için çatlakların oluşumu cilt tipinize bağlı olarak kalıtsal olabilir. Eğer annenizin hamileliği sırasında çatlaklar oluştuysa sizde de çatlak oluşma ihtimali yüksektir. Ergenlik çağındayken çatlak sorunu yaşadıysanız emin olunki hamilelik döneminde de bu sorunla karşı karşıya kalacaksınız.

  Hamilelik sırasında almanız gerekenden fazla kilo aldıysanız, büyük ya da birden fazla bebek taşıyorsanız hamilelikte çatlak yaşamanız oldukça mümkün.

  Cildin elastikiyeti büyük ölçüde düzenli olarak nemlendirilmesine bağlıdır. Hamilelikte çatlak önleme için yapabileceğiniz en önemli ve en kolay yollardan biri düzenli olarak cildinizi nemlendirmek ve gün içinde yeterli miktarda su tüketmektedir.

  Çinko, magnezyum, E vitamini ve B6 gibi belirli vitaminleri yeterli miktarda almazsanız çatlak problemi yaşama ihtimalini artırıyorsunuz demektir.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Hamilelik sırasında oluşan çatlaklar genelde anne adayının cildinin kuru olması ve esnek bir yapıya sahip olmamasından kaynaklanır. Çatlat sorunu ailede çok fazla varsa anne adayında görülme ihtimali yükselir. Anne adayının çok fazla kilo alması da çatlak yapan bir diğer unsur.
+ Yorum Gönder