+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Hamilelikte Çatlak Önleme Yöntemleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hamilelikte Çatlak Önleme Yöntemleri
  Hamilelikte Çatlak Önleme Yöntemleri

  Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi çatlaklar oluştuktan sonra onlardan tamamen kurtulmak mümkün olmamaktadır. Bu yüzden yapılacak en doğru şey düzenli bakımlar ile çatlakları oluşmadan önlemek olacaktır. Ancak ne kadar dikkat ederseniz edin oluşan çatlakların görünümünü bazı yöntemler de mevcuttur. Bildiğiniz gibi kozmetik kremler arasında özellikle hamilelikte çatlak önleme için kullanılanlar bulunmaktadır. Bu kremler cildin esnekliği maksimum düzeye çıkararak çatlakları önlemede yardımcı olmaktadır. Aşağıda diğer hamilelikte çatlak önleme yöntemleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

  Kakao yağı tüm dünyada kadınlar tarafından hamilelik çatlaklarını önlemek için kullanılan doğal yöntemlerin başında gelmektedir. Nemlendirici özelliği bulunan kakao yağı her gün düzenli olarak çatlak oluşabilecek derinin gerildiği bölgelere sürülürse çatlakların önüne geçilebilir.

  Cildinizi nemlendirmeyi asla aksatmayın. Vücudumuzda bulunan tüm organlar gibi cildimizin de suya ihtiyacı vardır. Günlük su alımını artırın. Su ihtiyacınızı hazır meyve suları gibi içecekler yerine sade su ile gidermeye özen gösterin.

  Beslenmenize dikkat etmeniz zaten hamilelik döneminde büyük önem taşımaktadır. Bunun dışında doktorunuza ya da beslenme danışmanınıza cildinizin esnekliğini artıracak vitaminleri bulunduran gıdalar ile ilgili danışabilirsiniz. Özellikle C ve E vitamini barındıran besinler hamilelikte çatlak önleme açısından yararlı olabilmektedir.

  Masaj ve gebelikte uygulanan bazı egzersizler kan dolaşımınızı düzenleyeceği için çatlak önleme açısından faydalı olacaktır. Masajı cildinizin gerildiği bölgelere zeytinyağı, jojoba yağı, kakao yağı ve Rüşeym yağı ile yapabilirsiniz.

  Çok özenli davranmanıza rağmen hamilelikte cildinizde çatlaklar oluştursa endişelenmeyin. Artık hamilelik sonrası uygulayabileceğiniz lazerle çatlak tedavisi gibi bazı kozmetik cerrahi uygulamaları bulunmaktadır. Lazer çatlak tedavisi her zaman bir seçenek olarak bulunmaktadır.

  Tüm bu hamilelikte çatlak önleme yöntemlerine rağmen çatlak sorunu yaşıyorsanız da fazla kafanıza takıp depresif olmaya gerek yok. Çatlaklarınızı mucizevî bir olayın, hamilelik servisinin şeritleri olarak düşünün. Gebelik döneminde bu çatlakları takıntı haline getirmek yerine doğum sonrası ilgileneceğiniz şeyler listesine ekleyin ve aklınızdan çıkartın. Sadece günlük nemlendirme uygulamalarını yaparak olabildiğince az alana yayılmalarını sağlayabilirsiniz. Her zaman olumlu düşünün ve vücudunuzu bebeğin en rahat edeceği bir ortam haline getirin.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Hamilelikte çatlak oluşumunu engellemek için çok fazla kilo almamaya tuzdan uzak durmaya dikkat edilmelidir. Hamilelikte çatlak oluşmasını önlemek için gebelik dönemi boyunca cildin nemlenmesine dikkat edilmeli bebek yağı gibi yağlar ile cildin nemlendirilmesine dikkat edilmelidir.
+ Yorum Gönder