+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Gebelikte Duygular Nasıl Değişir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Gebelikte Duygular Nasıl Değişir?
  Gebelikte Duygular Nasıl Değişir?

  Gebeliğin ilk 3 ayında anne adayında bazı psikolojik değişiklikler meydana gelebilir. Kişi çok neşeliyken bir anda ağlama krizlerine tutulabilir. bazı günler çok sinirliyken bazı günler sakin olabilir. Bünye gebeliğe uyum sağladıkça bu sorunlar da yavaş yavaş ortadan kalkar. Ancak gebeliğin son haftalarında tekrar bir huzursuzluk ortaya çıkabilir.Kişi sinirli, heyecanlı olabilir, Uyku problemleri ortaya çıkabilir. Bunlar fazla endişeedilmemesi gereken durumlardır. Hemen hemen her kadın bu duyguları yaşar.

  Aynı şekilde baba adayında da bazı değişiklikler görülebilir. Eşinin durumu hakkında endişeler taşıyabilir ve konu hakkında bilgisi yoksa ona yardım edememenin sıkıntısını yaşar. Bu nedenle çiftler kendilerinden önce böyle bir deneyim yaşayan arkadaşları ile konuşarak onların tecrübelerinden yararlanabilirler. Ancak unutulmamalıdır ki en profesyonel yardım konunun uzmanı olan bir hekimden alınabilir. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Gebeliğin ilk aylarında huzursuzluklar meydana gelebilir. Duygular değişebilir anne mutluyken bir anda sinirlenebilir, sinirliyken bir anda sakinleşebilir bu durumdan endişelenmemek gerekir hemen bütün kadınlar da olabilen bir durumdur.
+ Yorum Gönder