+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Gebelik Zehirlenmesi Kimlerde Görülür Kimler Risk Altında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Gebelik Zehirlenmesi Kimlerde Görülür Kimler Risk Altında
  Gebelik Zehirlenmesi Kimlerde Görülür Kimler Risk Altında

  Hipertansiyon: Preeklampsinin en yüksek risk grubunu hipertansiyon hastası olan kadınlar oluşturuyor. Hipertansiyon gebelikte yaşanan çok ciddi bir durumdur. Çok fazla ödeme, ani kilo artışına, bulanık görmeye ve migrene yola açabilir. Normal bir gebelikte bu sorunlar zaten yaşanabiliyor fakat hipertansiyon hastası olan kadınlarda bu şikayetler daha fazladır ve Preeklampsi dönüşebilir.

  Rahim içi sorunlar: Rahim için de plasenta büyürken doğru yerleşme sorunları yaşayabilir. Bunun nedeni olarak ta oksijen azlığı be bir takım toksinlerin neden olduğu düşünülmekte.

  Kalsiyum eksikliği: Gebelikte yeteri kadar kalsiyum almamak annenin kemik depolarının azalmasına neden olur bununla birlikte kalsiyum eksikliği Preeklampsi riskin de ortaya çıkarabilen nedenler arasında bulunuyor. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Gebelik zehirlenmesi sıkça rastlanan bir durumdur bir çok annenin ölümü ile sonuçlanmıştır, aşırı kilolu olanlar ve ilk kez hamile kalanlar bu duruma dikkat etmeli. Genellikle bu hastalığa 35 yaşına girmiş olan kadınlar ve hamileliğinin ilkini yaşayanlar dikkat etmeli, uzman bir doktora başvurup tedavi edilmeli bu hastalığın belirtileri görme kaybının olması, karaciğer fonksiyonların da bozulmalar bu hastalığın belirtileridir.
+ Yorum Gönder