+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Bebek Doğmadan Bebek Hakkında Bilgi Sahibi Olmak Neden Önemli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Bebek Doğmadan Bebek Hakkında Bilgi Sahibi Olmak Neden Önemli
  Bebek Sahibi Olmak Neden Önemli


  Bebek doğduktan sonra pek bilgi edinmeye fırsatınız olmayabilir. Bu yüzden her şeyi önceden düşünmek lazım. Yani bebek doğmadan ne kadar bilgi sahibi olsanız o kadar kârdır. Hiç olmazsa herhangi bir sorun ile karşılaştığınız da eliniz kolunuz bağlı durumda kalmaz. Bu konuya çok özen gösterin.


  Bebeğin zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişimi hakkında bilgi sahibi olmak genellikle sonraki dönemlere bırakılmaktadır. Çocuklar büyüdükçe, geliştikçe o döneme ait gelişimleri takip edilmekte, sorun çıktığında o soruna dair çözümler aranmakta ve yine genellikle geleneksel yöntemler tercih edilmektedir. Oysa çocuk gelişimi ve eğitimi başlı başına teknik bir konudur, bir bilimdir. Hatta birkaç bilim dalı bu konuyla ilgilenmektedir. İnsanın mizacı, bilişsel, duygusal ve fizyolojik gelişimi özellikle yaşamın ilk 6 yılında çok hızlı oluşur. Bu yıllar insan yaşamı yönünden çok önemlidir. Bu dönemde bebeği gelişim özellikleriyle tanımak ve gelişmesi için gerekli ortamı hazırlamak, ona destek olmak çok önemlidir. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda anne - babanın özellikle 0-6 yaşa ait gelişim özellikleri hakkında bilgi sahibi olmasının önemi görülmektedir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Anne ve babalar bebekleri doğmadan önce bebek yetiştirmek ile ilgili eğitim almaya dikkat etmelidir. Bebek doğduktan sonra bebek ile uğraşmaktan bebeğin yetiştirilmesi ile ilgili bilgi almaya zaman kalmayacağı için bebekler ile bilgiyi bebek doğmadan edinmeye dikkat edilmelidir. Bebeklerin gelişimleri ile ilgili bilgi almak anne ve babalar için çok büyük yararlar sağlayacaktır.
+ Yorum Gönder