+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Bebeklerin zekası nasıl gelişir? Bebeklerin zekasını geliştiren yöntemler ve oyunlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bebeklerin zekası nasıl gelişir? Bebeklerin zekasını geliştiren yöntemler ve oyunlar
  Bebeklerin zekası nasıl gelişir? Bebeklerin zekasını geliştiren yöntemler ve oyunlar
  Bebeklerin zekasını geliştirecek 25 öneri

  bebeklerin-zekasi-nasil-gelisir.jpg  Bebeklerin zekası nasıl gelişir? Bebeklerin zekasını geliştiren yöntemler ve oyunlar. Yeni doğan bebeklerinin zeka gelişimleri adına ebeveynlerin üzerine düşen görevin önemi oldukça büyüktür. Bu noktada aileler bebekleriyle konuşmalı, onlarla oynamalı ve sevgi gösterisinde bulunmalıdırlar. Zeka gelişimi adına bebeklerinizle birlikte gerçekleştirmeniz gereken 25 ayrı öneri de bulunacağız;

  Uzmanlar bebeklerin zeka gelişimleri için, gülmelerinin oldukça önemli olduğunu belirtiyor. Bu sebeple bebeğinizi gıdıklamalı, dil çıkarıp gülmelerini sağlamalısınız. www.alasayvan.net/ Bebeklerin zeka gelişimlerinde 0-1 yaş arası oldukça önemlidir. Bu dönemde bebeğinize karşı hassas davranmalısınız.

  Bebeklerin zeka gelişimleri adına uygulayabileceğiniz 25 ayrı aktivite şu şekilde sıralanabilir;


  1. Bebeğinizle göz teması kurmalısınız: yeni doğan bebekler içgüdüleriyle hareket ederler ve kısa bir zaman dilimi içerisinde sürekli gördüğü yüzleri hafızalarına kazırlar. Bu nedenle sizi bebeğinizin daha hızlı tanımasını sağlamak için göz teması kurmalısınız. Böylece bebeğinizin hafızası daha hızlı olgunlaşacaktır.

  2. Bebeğinizle uzunu uzun konuşun: bebeğiniz dünyaya geldiği ilk günden itibaren bebeğinizle konuşmalısınız. İlk başlarda bebeğinizden boş bakışlar alacaksınız. Ancak ilerleyen zamanlarda bebeğiniz kendisiyle konuşmanızı isteyecek tepkileri vermeye başlayacaktır. Bebeğinizle konuşurken cümleleriniz arasında beklemelisiniz. Böylece bebeğiniz diyalogların ritmini algılamaya başlayacaktır. Zamanla bakışları da boş olmaktan çıkacaktır.

  3. Anne sütüyle besleyin: yapılan araştıralar anne sütüyle beslenen bebeklerin IQ düzeylerinin daha yüksek olduğunu kanıtlar niteliktedir. Bebeğinizi www.alasayvan.net/ emzirirken onunla konuşmalı, şarkılar söylemeli ve hafif hafif başını okşamalısınız.

  4. Bebeğinize dil çıkarın: bebekler dünyaya geldikleri ilk günden itibaren bazı hareketleri taklit etmeye başlarlar. Bu mekanizmanın hızlı bir şekilde gelişebilmesi için bebeğinize dil çıkarmalısınız. Böylece bebekler problem çözme yeteneklerini de kazanacaklardır.

  Bu içerik bebeklerin zekasını geliştiren müzikler, bebek zekasını geliştiren müzikler, bebek zeka geliştirici müzikler, zekayı geliştiren müzikler, bebeklerde zeka, bebeklere zeka geliştirici müzikler, bebekler için zeka geliştirici müzikler, 1 yasindaki bebek zeka www.alasayvan.net/ gelisimi icin, yeni doğan bir bebeğin iq su ne kadardır, yenidogan icin zeka gelistirici oyuncaklar, zeka geliştirici müzikler, zeka gelişi için ne yenir, 1 yaşındaki bebeğe matematik, zeka geliştiren bebek müzikleri, MATEMATİĞİ GELİŞTİRMEK İÇİN HANGİ MÜZİK, iq 77 nasıl, geliştiren komik hikayeler, zeka üstü yeni dogmuş bebekler nasıl ayırt edilir, gebelikte zekayı geliştirme, zekayı geliştirmek için 1 yaşındaki çocuklar için yapılması gerekenler konularını barındırır. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Bebeğin zeka gelişimi için yapılması gereken bebeğinizle göz teması kurmaya çalışın çünkü bebekler iç güdüleriyle hareket ederler ve gördükleri her şey hafızalarına kazarlar. Onu anne sütü ile besleyin emzirirken konuşun , gülün bu ona iyi gelir. Bebeğinize dil çıkarın bu onunla oynadığınız sevdiğiniz anlamına gelir ve onunla uzun uzun konuşup eylenin çünkü bu onun zekası için çok önemlidir.
+ Yorum Gönder


bebeklerin zekası nasıl geliştirilir,  bebeğin zekası nasıl geliştirilir,  0-1 yaş zeka geliştirici oyuncaklar