+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Cinsiyet belirleme testi nasıl kullanılıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Cinsiyet belirleme testi nasıl kullanılıyor
  Cinsiyet belirleme testi nasıl kullanılıyor

  Cinsiyet belirleme testi.jpg

  Bebek cinsiyeti belirleme testi hakkında bilgiler: Cinsiyet belirleme testi nedir, nasıl kullanılır? Cinsiyet belirleme testi fiyatı ne kadardır ve doğruluk oranı kaçtır? Anne-baba adayları, artık bebeklerinin cinsiyetini öğrenebilmek için 16-20 hafta beklemek zorunda değil. ABD’de kullanılan ve artık Türkiye’de de temin edilebilen ”Cinsiyet Belirleme Testi” 10. hafta öğrenilebiliyor.

  Anne-baba adayları, artık bebeklerinin cinsiyetini öğrenebilmek için 16-20 hafta beklemek zorunda değil. Amerika Birleşik Devletlerinde kullanılan ve artık Türkiye’de de temin edilebilen ”Cinsiyet Belirleme Testi (Intelligender Boy or Girl)” ile gebeliğin 10. haftasında bebeğin cinsiyeti öğrenilebiliyor.

  ABD’de 2006 yılından bu yana kullanılan ve gebeliğin 10. haftasından itibaren uygulanabilen basit bir idrar testi ile 10 dakika içinde sonuç alınabiliyor. www.alasayvan.net/ Hastaneye ya da hekime gitmeden evde uygulanabilen test, eczanelerden temin edilebiliyor. Test, 99 TL’den satışa sunuluyor.

  Cinsiyet belirleme testi nasıl kullanılıyor?

  ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı olan test ile yüzde 80 oranında doğru yanıt elde ediliyor. Amerika’da bir şirketin geliştirdiği test, şu şekilde uygulanıyor:


  Teste başlamadan önce kullanılacak yüzeyin idrarın dökülmesine karşı korunması ve beyaz bir zemin olması öneriliyor.

  Uygulama için sabah uyanıldığındaki ilk idrar gerekiyor. Testin içindeki bardağın yarısı anne adayının ilk idrarı ile dolduruluyor. Ardından kutudan çıkan üst kapağındaki küçük bir delik test bardağı alınıyor ve üstündeki yapışkan bir kenara konularak, anne adayının www.alasayvan.net/ idrarı şırınga ile alınarak test bardağının içine enjekte ediliyor. Uygulama sonrasında derhal yapışkanla cihazın üstü kapatılıyor ve 10 saniye çabuk dairesel hareketle çevriliyor. Test bardağının kesinlikle çalkalanmaması gerekiyor.

  İşleme başlamış olan test kabının, beyaz bir kağıt veya beyaz bir düz tabak üzerine yerleştirilmesi öneriliyor. Yaklaşık 10 dakika sonra test kavanozundaki karışımın rengi nefti yeşil veya bulutlu yeşil rengine dönerse ”erkek”, daha derin sarı veya turuncu renk alırsa ”kız” oluyor. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Cinsiyet belirleme testi çok eskiden yoktu ama bundan yaklaşık olarak 10 yıl önce böyle bir şey icat ettiler ve 16 ile 20 haftalık olan bebeklerin cinsiyetleri öğreniliyordu şuan günümüz de 10 haftalık olan bir bebeğin cinsiyeti öğrenilebilmektedir.
+ Yorum Gönder