+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Hamilelik Belirtileri Bayılma Nedenleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Hamilelik Belirtileri Bayılma Nedenleri
  hamilelikbelirtileribad.jpg

  Hamilelik Belirtileri Baş Dönmesi Bayılma

  Hamilelikte baş dönmesi (vertigo) ve bayılma hissi sık yaşanan şikayetlerdendir. Nadiren bayılma durumu da oluşabilir.Sağlıklı kadınlarda baş dönmesi ve bayılma gebelik sırasında da pek fazla görünmez görülmez.

  Bu belirtiler bir doktora başvurulması iyidir. O bir ek sınav atayacaktır ve nasıl davranacağını o önlemek için tavsiye edilir.

  Bazen baş dönmwww.alasayvan.netesi ve bayılma boyunca bulantı ve kusma, şişme kan basıncı artışı ortaya çıkabilir. Belki de tüm bu gebelik toksemisi olduğunu. hemen, zamanında yardım sağlamak ve dikkate doğum sırasında tüm bu işaretleri almak doktor haberdar olmalı.

  Gebelikte rahmin fazla büyümesine bağlı rahime giden kan miktarı artar ve bundan dolayı beyin gibi diğer organlara anlık olarak kan pompalanmasında bir güçlük oluşabilir, bu da baş dönmesi veya bayılma hissine neden olabilir.

  Kan şekeriniz düşünce de baş dönmesi, göz kararması ve baygınlık hissi oluşabilir. Sık aralarla ve azar azar yemek yiyerek, öğünler arasında atıştırarak bu durumu engelleyebilirsiniz. Uzun süre susuz kalmamalısınız. Gestasyonel diabet (şeker hastalığı) gibi bir durumunuz varsa şeker düzeylerinizin veya insülin dozunuzun ayarlanması için mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Hamilelik belirtileri mide bulanma, kusma , bayılma, halsizlik, baş dönmesi gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda bu birçok kadının şikayetleri arasın da yer alır. Bayılma da bu şikayetlerdendir. Sağlıklı olan bireyde bayılma pek fazla görülmez bu belirtiler olduğunda doktora başvurulması gerekir.
+ Yorum Gönder