+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Yalancı Sancı Belirtileri Yalancı sancılar doğum sancılarından nasıl ayırt edilir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Yalancı Sancı Belirtileri Yalancı sancılar doğum sancılarından nasıl ayırt edilir?
  Yalancı Sancı Belirtileri Yalancı sancılar doğum sancılarından nasıl ayırt edilir?  Düzensiz ağrılar: gebelikte yalancı sancılar, gerçek doğum sancıları gibi düzenli olarak gelmez. Eğer gebeliğin ilerleyen aylarında bu tip sancılar hissediliyorsa mutla dakika sayılması gerekir. Bu şekilde yalancı sancıları gerçek sancılardan ayırabilirsiniz.

  Sancı şiddeti: yalancı sancının şiddeti giderek artmaz. Gerçek doğum sancısında ise ağrıların şiddeti giderek artar. Ayrıca sancının süresi de ortalama 15-20 saniye sürer. Gerçek doğum sancılarında ise bu süre 30-60 saniye arasındadır.

  Hareket: yalancı sancılar anneyi rahat ettirebilecek çeşitli pozisyonlar alındığında kesilebilir. Hareket etmek mümkündür ancak gerçek doğum sancılarında pozisyon değiştirilse bile ağrı geçmez hatta hareket etmekte bile zorlanılabilir.

  Yalancı sancılar anne adaylarını biraz korkutabilir fakat oluşması normaldir. Sancı sırasında hareket etmek ya da uzanmak faydalı olur. Anne adayı nasıl rahat ediyorsa o pozisyonu tercih etmelidir. Eğer sancı rahatsız edici boyutlara ulaşıyorsa mutlaka bir uzmana gitmek gerekir.

  gebelikveannelik 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Gebelikte anne adaylarının karşılaştığı yalancı sancılar ile doğum sancıları bir birinden farklıdır yalancı sancılar düzensiz ağrılarla oluşur yaşanan sancı şiddetli değildir ama doğum sancıları ise sürekli ağrılar yaşanır ve sancı şiddeti çok fazladır.
+ Yorum Gönder