+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Gebelikte Elektroliz Tehlikeli Mi Elektroliz Çok Zarar Verir Mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Gebelikte Elektroliz Tehlikeli Mi Elektroliz Çok Zarar Verir Mi?
  Gebelikte Elektroliz Tehlikeli Mi Elektroliz Çok Zarar Verir Mi?


  Epilasyonun bir diğer türü olan elektroliz ise biraz daha farklıdır. Burada cilt içine yerleştirilen küçük ve ince bir iğne yardımı ile elektrik akımı verilerek kıl kökü tahrip edilir. Elektroliz 100 yıldan uzun bir zamandır kullanılan bir yöntemdir ve bugüne kadar gebelik üzerinde olmusuz bir etkisi bildirilmemiştir.

  Bununla beraber meme başı çevresindeki kılların için gebeliğin son dönemlerinde elektroliz yapılması önerilmemektedir. Bu öneri özellikle emzirmeyi isteyen anne adayları için geçerlidir. Benzer şekilde son 3 aya girildikten sonra karın üzerindeki tüyler için de elektroliz önerilmez. Bunun nedeni bebeğin zarar göreme riski değildir. Bu dönemde cilt özellikle karın cildi oldukça hassas olmaktadadır. Ayrıca son dönemlerde karın üzerinde yapılan işlem bebeğin fazla hareket etmesine neden olabilir. Hem bebeğin hareketleri hem de işlem sırasında duyulabilecek hafif ağrı anne adayını rahatsız edebilir.

  Elektroliz mutlaka uygun hijyen ve sterilite şartlarına sahip yerlerde yapılmalıdır. Aksi taktirde enfeksiyon riski vardır.

  Sonuç olarak istenmeyen tüyler her kadının olduğu gibi bebek bekleyen anne adaylarının da önemli bir sorunudur. Pekçok hamile kadın gebelik hormonlarının da etkisi ile artan bu tüylenmeden rahatsızlık duymaktadır. Doğum sonrası bu tüylerin büyük kısmı kendiliğinden yok olacaktır. Bu nedenle epilasyon yöntemlerinin doğum sonrasına ertelenmesi aslında daha uygun bir yaklaşımdır, buna karşın lazer ve elektroliz gibi modern epilasyon yöntemlerinin de bebeğe herhangi bir zararı yoktur.


  kaynak: Dr. Alper Mumcu - (mumcu.com) 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Elektroliz epilasyondan farklı olarak iğne ile uygulanmaktadır. İğne kıl kökünü tahrip edip bir daha çıkmasının önüne geçmektedir. Elektroliz yöntemi gebelik üzerinde olumsuz sonuçlar yaratmamaktadır. Elektroliz 100 yıldan bu yana kullanılmakta ve herhangi bir sorun yaratmamaktadır.
+ Yorum Gönder