+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Kilo aldırıcı bebek besinleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kilo aldırıcı bebek besinleri
  Kilo aldırıcı bebek besinleri

  Bir çok anne adayının en büyük isteği bebeklerinin sağlıklı olarak dünyaya gelmesidir. Bu nedenle gebelikleri boyunca yaşam ve beslenme tarzlarında çok büyük değişiklikler meydana gelir. Bebeklerin ideal doğum kilosu olarak 3 – 3,5 kilo arası öngörülmektedir. Gebelikte Bebeğe Kilo Aldırıcı Yiyecekler ‘den bol bol tüketerek bu kilolara sahip bir bebeği dünyaya getirmeniz mümkün.Aslında bebeğin kilo alması için çok yemek yemeniz değil doğru yemekleri yemeniz önemli. Bunların başında proteinden zengin et, yumurta, balık gibi besinler geliyor. Bunun yanı sıra pekmez yemekte bebek için oldukça faydalı. Süt ve süt ürünleri beslenmenizin ayrılmaz bir parçası olmalı. Özellikle de kaşar peyniri bebeğin kilosunu oldukça artırıyor. Yapılan araştırmalarda gebelikleri boyunca süt ve süt ürünlerini, meyve ve sebzeyi bol tüketen annelerin bebeklerinin kilolarının yüksek olduğu belirlendi.

  Kilo aldırıcı bebek besinleri.png

  İştahsız annelerin ağızlarından en çok çıkan cümlelerden biride “çocuğum yemek yemiyor” cümlesidir. Yemek yeme alışkanlığı daha bebeklik dönemlerinde kazanılır ve bebeğine bu dönemde yanlış sinyaller veren anne adaylarını ileride çok zor bir dönem bekler. Çünkü her yemek artık anne ve çocuk arasında geçen stratejik bir savaşa dönüşür.

  Çocuğa sofraya oturur oturmaz kesinlikle “tabağındaki yemekler bitmeden kalkmak yok, hepsini yersen ödül var, hepsini ye ne istersen alıcam” gibi telkinlerde bulunmamak gerekir. Sizin için oldukça masum olan bu telkinler çocukta yemeği yememe ve size karşı koz olarak kullanma dürtülerinin oluşmasına neden olur ki bu da ilerisi için büyük sorunların yaşanmasına neden olur.

  Çocuğum yemek yemek istemiyor diyorsanız öncelikli olarak bir sağlık sorunu olup olmadığını değerlendirin. Çünkü hastalık esnasında yetişkinler gibi çocuklarda yemek yemek istemeyebilir. Ancak bunun için üzülmeyin. Çünkü hastalığın atlatılmasının ardından bir çok çocuğun iştahı açılmakta ve hastalık döneminde verdiği kiloları geri almaktadır. Eğer sofrada sevmediği bir yemek olduğu için yemek yemiyorsa kesinlikle taviz vermeyin ve alternatif sunmayın. Çocuk yemek yemenin biyolojik bir ihtiyaç olduğunu ve yemezse bir süre sonra açlık duyacağını öğrenmelidir. Bir sonraki öğüne kadar arada atıştırmalık verilmeyen çocuk bir daha ki yemekte aynı davranışı sergilemez. Yeter ki siz kararlı olun ve sınırlarınızı iyi çizin… 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Bebekler için en ideal kilo 3 ila 3.5 kilodur gebelik döneminde bebeğiniz için bol bol kilo aldırıcı yiyecekler tüketmelisiniz böylece bebeğiniz daha sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir. Bebeğiniz için yemek yemeniz doğru değildir aslında doğru yemek yemeniz gereklidir. Bunların başında protein, yumurta, balık gibi besinler gelir.Süt ve süt ürünleri beslenmenizin ayrılmaz bir parçası olmalıdır.
+ Yorum Gönder


gebelikte bebeğe kilo aldıran besinler,  hamilelikte bebeğe kilo aldıran yiyecekler,  bebeğe kilo aldıran besinler