+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Gebelikte bebeğe kilo aldırıcı yiyecekler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Gebelikte bebeğe kilo aldırıcı yiyecekler
  Gebelikte bebeğe kilo aldırıcı yiyecekler

  Bir çok anne adayının en büyük isteği bebeklerinin sağlıklı olarak dünyaya gelmesidir. Bu nedenle gebelikleri boyunca yaşam ve beslenme tarzlarında çok büyük değişiklikler meydana gelir. Bebeklerin ideal doğum kilosu olarak 3 – 3,5 kilo arası öngörülmektedir. Gebelikte Bebeğe Kilo Aldırıcı Yiyecekler ‘den bol bol tüketerek bu kilolara sahip bir bebeği dünyaya getirmeniz mümkün. Aslında bebeğin kilo alması için çok yemek yemeniz değil doğru yemekleri yemeniz önemli. Bunların başında proteinden zengin et, yumurta, balık gibi besinler geliyor. Bunun yanı sıra pekmez yemekte bebek için oldukça faydalı. Süt ve süt ürünleri beslenmenizin ayrılmaz bir parçası olmalı. Özellikle de kaşar peyniri bebeğin kilosunu oldukça artırıyor. Yapılan araştırmalarda gebelikleri boyunca süt ve süt ürünlerini, meyve ve sebzeyi bol tüketen annelerin bebeklerinin kilolarının yüksek olduğu belirlendi.


  Gebelikte bebeğe kilo aldırıcı yiyecekler.jpg
  Gebelikte bebeğe ve anneye faydası olmayan kilo yapan gıdalar ;

  • Katkı maddeleri içeren gıdalar

  • Dondurulmuş yiyecekler

  • Açıkta satılan gıdalar

  • Açık süt-peynir ve çiğ etlerden yapılmış gıdalar

  • Koyu çay, kahve, kakao. Son araştırmalar özellikle kahvenin erken doğum riski oluşturduğu yönündedir.

  • Bitki çayları: Doktorunuz ve diyetisyeninize danışmadan tüketilmesi önerilmemektedir. Çayların içeriğindeki bazı etken maddeler sizi olumsuz etkileyebilir.

  • Tuz: Vücutta aşırı tuz tüketimi ödem oluşmasına yani şişliğe neden olacağından böbrekleriniz zarar görüp sizi hastalandırabilir.

  • Gazlı içecek ve meşrubatlar: Boş enerji kaynağı olup; annenin gereksiz kilo almasına neden olurlar.

  • İyi yıkanmamış sebze ve meyveler: Üzerlerinde kalabilecek kimyasal atıklar, bakterilerden dolayı zarar verebilirler

  • İyi pişmemiş etler: Gıda Zehirlenmesine neden olabilir.

  • Maydanoz: Fazla maydanoz tüketimi erken doğumu tetikleyebilir 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Anne adaylarının en büyük isteği bebeklerinin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesidir. Bu nedenle annenin gebeliği boyunca yediği yiyeceklere dikkat edilmesi gerekiyor bebeğin normal kiloları 3 yada 3,5 kilo olması gereklidir bunun için annenin süt ve süt ürünleri yumurta tüketmesi gereklidir. Aslında bebeğin sağlıklı olması için yiyicekleri seçmek gerekmiyor yiyecekleri doğru zamanda tüketmek gereklidir.
+ Yorum Gönder


hamilelikte pekmez bebeğe kilo aldırır mı,  gebelikte bebeğe kilo aldıran besinler,  hamilelikte kaşar peyniri bebeğe kilo aldırır mı,  hamilelikte bebeğe kilo aldıran yiyecekler,  gebelikte bebeğe kilo aldıran yiyecekler,  hamilelikte meyve kilo aldırırmı