+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Bebek bakmak ve büyütmek hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Bebek bakmak ve büyütmek hakkında bilgi
  ​Bebeklerin çok hassas bir cildi olduğu için bakımı biraz zordur. Bebeklere çok nazik bir şekilde dokunmanız ve sevmeniz lazım. Annesi olduğunuzu göstermek için onu sahiplenip bağrınıza basmalısınız. Bebeğinizin zarar göreceği her şeyi etrafından uzaklaştırmalısınız.

  Yeni dünyaya gelmiş bebekler, siz ona nasıl eğitirseniz ve nasıl bakarsanız öyle büyürler. Bebekler hiçbir şey hakkında bilinçli değildir. Anne bebeğini nasıl bir biçimde büyütmeye çalışırsa bebek onları uygular. Annelik aslında zordur. Bebeğin her türlü ihtiyaçlarında; yemesinden, sağlığından ve eğitimden sorumludur. Yenidünyaya gelmiş bebek hiçbir şeyini kendi başına yapamaz. Anne bebeğini acıktığın da doyurur, ağrısı varsa ilgilenir, altına yapmışsa temizler ve bebeğin her türlü ihtiyacını karşılamaktadır.


  Bebek bakmak ve büyütmek hakkında bilgi.jpg


  ANNENİN BEBEK BÜYÜTÜRKEN NELERE DİKKAT ETMELİDİR

  Anne adayı yeni dünyaya gelmiş bir bebeği önce onu sahiplenmeli bağrına basmalıdır. Anne bebeğini ilk etapta kendi sütünden beslemelidir. Anne sütünün her derde deva oluşundan ötürü bebeğe besin olarak gelmesinden yanı sıra anne sütünün ilaç etkisi de bulunmaktadır. Anne sütü bebeğin hastalanmasını önleyen önemli bir ilaçtır. Anne adayları bebeklerini emzirdikleri için yemelerine dikkat etmeli, sağlıksız yiyeceklerden ve gaz yapıcı besinlerden uzak durmalıdır. Anne loğusalık döneminde kendisini korumalı ve üşütmemelidir. Annenin hastalığı sütten direk bebeğe geçeğini unutmamalıdır. Anne adayı süt yapıcı besinlerden almalı, bol bol sıvı tüketerek bebeğini sağlıklı bir biçimde beslemesi gerektiğini bilmelidir. Anne bebeğini doyurduktan sonra gazını çıkarmalı ve altını ıslatmış mı diye kontrol etmelidir. Anne çocuğunu uykuya hazırlamalıdır. Bebek huzurlu ise günün yarısını uyuyarak geçirir, buda çok normaldir. Bebek uyuyarak büyür. Artık bebeğe anne sütü yetmiyorsa ona Mamalar, sağlıklı sebze ve meyvelerle büyütmeye çalışmalıdır. Anne bebeğini büyütürken eğitimini de vermelidir. Belirli bir yaşa gelmiş bebeklikten çıkıp çocuk olan bebeklerde tuvalet alışkanlığını öğretilmesi gerekir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Yeni anne olmuş kadınlar bebeklerini benimsemeli ve dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korumalıdırlar. Anneler bebeklerini ilk altı ay anne sütü ile beslemelidirler. Anne sütü bebeği hastalıklardan korumaktadır. Bebek büyütülürken eğitimi de verilmelidir. Her yaşta öğrenmesi gereken şeyler vardır bu amanları kaçırmamalı ve her dönemde öğrenmesi gerekenlerin öğretilmesine dikkat edilmelidir.
+ Yorum Gönder