+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Doğurganlığı hangi besinler arttırır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Doğurganlığı hangi besinler arttırır

  Doğurganlığı artıran besinler nelerdir?


  Bebek sahibi olmakta zorlanan çiftlerin genetiksel olarak yaşadıkları sorunların bir nebzede olsa azalmasında bir takım besinlerin faydası bulunduğu için, hem erkek hem de kadınlarda doğurganlığı arttıran besinleri araştırdık. Bebek özlemi çeken çiftlerin bu özlemlerini en kısa sürede dindirecek olan bu besinler, dikkatli olarak tüketildiği taktirde çocuk sahibi olmanın önündeki engel kalmış olacaktır. Peki hangi besinler doğurganlığı arttırır?

  dogurganligi-arttiran-besinler.jpg

  Öncelikle hem erkeğin hem de kadının uzak durması gereken besin maddelerinden bahsedelim. Bunların en başında ise yağlı yiyecekler gelmektedir. Yağlı yiyeceklerden tamamen uzak durmak ya da tüketiminin azaltmak atılacak en büyük adımlardan birisidir. Aynı zamanda işlenmiş gıdaları sıklıkla tüketmekte çocuk sahibi olmayı engellemede rol oynadığı için bu gıdalardan da uzak durulmalı ve bilhassa kadınlar C ve D vitamine ağırlık vermelidir. Gebelik öncesi yeterli miktarda alınacak olan C ve D vitaminleri hem çocuk sahibi olmanızı hızlandıracak hem de doğacak bebeğinizin sağlığında olumlu gelişimler sağlayacaktır.

  Sigara ve alkolde gebeliğin önündeki engellerden biridir. Daha çok erkeklerin tüketmiş içmiş olduğu sigara ve alkol spermleri kötü etkilemektedir. Stresiz bir yaşam ve çocuk isteğine karşı olumlu psikolojiyle bakmakta çocuk sahibi olma yolunda atılacak bir diğer adımlardır.

  Yeşil yapraklı sebzeler, badem, fındık, ceviz, yumurta, süt ve süt ürünleri, portakal gibi folik asit ihtiva eden gıdaları tüketmek, tereyağı ve margarin yerine sıvıyağ kullanmak, haftada bir kere balık yemek, kırmızı et, kurubaklagiller, yağsız kırmızı et, yumurta, tavuk tüketimine ağırlık vermek doğurganlığı arttırmaktadır. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Son zamanlarda bütün gıdaların hormon ihtiva etmeleri nedeni ile insan sağlığı çabuk bozulmakta ve bu hormonlara bağlı olarak kadınların doğurganlığı da etkilenmektedir. Bebek düşünene kadınlar bu süreçte sağlıklarına dikkat etmeli kafeinli ve hormonlu gıdalardan kaçınmaya dikkat etmelidirler.
+ Yorum Gönder