+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Tüp Bebek Yapılırken Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. al_beni_de_ya
  Yeni Üye

  Tüp Bebek Yapılırken Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?
  7 yıldır kısırlık ve tüp bebek tedavisinde hizmet veren ANKADA tüpbebek merkezi medikal direktörü Op.Dr. Gökhan Çıragil ’ den “Başarıyı arttırabilecek yeni yaklaşımlar”

  Total embriyo freezing… Sonra çözme transferi…….
  Özellikle kaliteli embriyo transferine rağmen gebelik elde edilemeyen bazı hastalarda endometriumun ( rahim iç tabakası) uygun olmayabileceği ,bunun da tutunma olasılığını azalttığı düşünülmektedir.Son yıllarda embriyo dondurma çözme tekniğinin gelişmesi ve daha basarılı kullanılır hale gelmesiyle birlikte birçok vakada hemen transfer yapmak yerine embriyoların hepsinin dondurulup endometrium ideal hale getirildikten sonra transfer yapılması başarıyı arttırmaktadır.
  Blastosist (5.gün) transferi…
  Fazla sayıda embriyosu olan hastalarda 2. yada 3.gün yerine 5.güne kadar bekletip 2 gün sonra hala canlılığı devam eden embriyoları seçmek doğal seçim şansı tanımakta, bu embriyoların tutunabilirliği’ nin daha iyi olabileceği düşünülmektedir. Yeterli sayı ve kalitede embriyosu olan hastalara 5.gün transferi yapmak bugün için daha yaygın olarak uygulanmaktadır…..
  Embriyo biopsisi (PGD)
  Embriyoların klasik değerlendirilmesi tamamen dıştan bakılarak yapılmaktadır. Kaliteli embriyo transferine rağmen gebelik elde edilemeyen bazı vakalarda, embriyo zarının açılıp 1 yada 2 blastomerin çıkarılıp onlara genetik inceleme yapılarak, genetik olarak normal embriyoların seçimi özellikle önceden saptanmış genetik sorunu olan çiftlerde ve daha önce tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan hastalarda farklı bir yaklaşım olarak sunulabilir.
  Op.Dr. Gökhan Çıragil
  Ankada Tüp Bebek Merkezi Medikal Direktör
 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  tüp bebek tedavisi gerçekten psikolojik olarak çok gerilimlere sebep olan bir süreçtir bunun için öncelikle rahat olmak ve stresten uzak olmak gerekir
+ Yorum Gönder