+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Gebelikten Korunma Yöntemleri Deri Altı Kapsülleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Gebelikten Korunma Yöntemleri Deri Altı Kapsülleri
  gebelikten korunma yöntemleri deri altı kapsülleri hakkında 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Deri altı implantı ile doğum kontrolü

  Deri altı implantı ile doğum kontrolü nasıl yapılır? Gebelik Önleyiciler nasıl uygulanır? Etkisi nedir
  ?

  Gebelik önleyici implantın tanımı, avantajları, uygulanması, geri çıkarılması ve gebelik önleme süresi. İmplant, içeriğinde hormon bulunduran, bükülebilen, ince çubuk şeklinde bir görünüme sahip depocuklardır. Bu yapı cilt altına iğneler ile enjekte yapılır.

  İmplantlar nasıl etki eder?

  İmplantlar günümüz teknolojisinde kullanılan en etkili korunma yöntemlerinden bir tanesidir. Bu yöntemde tipine göre değişiklik göstermekle birlikte 3 sene veya 5 sene boyunca kullanılabilen korunma seçenekleri mevcuttur. Bu hormon depocuklarının etki alanları, yumurtlamayı engelleme, rahim bölgesinde salgılanmayı azaltarak spermin yumurta içerisine girmesini engelleme, rahim iç duvarının inceltilmesi sonucu gebeliği engelleme veya fallop tüplerde yumurtanın taşınmasını engelleme gibi değişik yöntemlerle gerçekleştirilebilmektedir.

  İmplant nasıl takılır?

  İmplantlar; lokal (bölgesel) anestezi ile beraber, kolun iç kısmına özel iğneler ile sterilizasyon şartlarını yıkmamak koşulu ile takılmaktadır. Bu noktada sol veya sağ kol uygulamaya alınabilir. Hangi kolun seçileceği önemli değildir.

  İmplantta; dikiş kullanılmamaktadır. Bu nedenlerle uygulama gerçekleştirilen yerde herhangi bir iz kalmamaktadır.

  İşlem kişiye herhangi bir ağrı yaşatmaz ve birkaç dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır.

  Uygulamanın yapıldığı gün dahi sosyal faaliyetlerinize devam edebilirsiniz.

  İmplantların bir diğer avantajı ise, takıldıktan hemen sonra etkisini göstermesi olarak gösterilebilir.

  İmplant uygulaması için en iyi zaman adetin ilk 5 veya 7 gününde uygulanmasıdır.
  Bu içerik deri altı implant, doğum kontrol yöntemleri cilt altı implant fiyat, DERİ ALTI İYNELERİ DOĞUM
  KONTROL, gebelik önleyici ımplant, doğum kontrolünde cilt altı implantları, cilt altı implant, Gebelıgı onleyıcı implant malıyetı, gebeliği önleyici kol altı, gebeligi önleyen imlant satış bayileri, gebelık engelleyici, gebelik önleyici cilt altları, gebelık önleyıcı deri altı kapsül, gebeliği önleyici koldan, gebelik önleyici ımplant fiyatı, korunma yöntemleri deri altı kapsülleri fiyatı, korunma yöntemi implant ücreti, koldan takılan implantları, koldan korunma nasıl takılırr, koldan korunma fiyat, implant vajinal konularını barındırır.

  İmplantlar nasıl çıkarılır?

  İmplantlar çıkarılmak istendiği zaman, ilk olarak cilt altınca yerleştirildiği bölge tespit edilir. Daha sonra tıpkı takıldığı an yapıldığı gibi lokal anestezi uygulanır ve yaklaşık 2-3 mm kadar ufak bir kesi yapılıp bu bölgeden yakalanmak suretiyle çıkarılır. Bu işlemde tıpkı takılması gibi oldukça kısa bir sürede tamamlanmaktadır. İmplant çıkarılması esnasında kişi hiçbir şekilde ağrı, sızı hissetmez ve aynı gün sosyal faaliyetlerine devam edebilir. İmplant çıkarılması esnasında herhangi bir dikiş yapılmadığından iz kalmaz. İmplantın takılması ile başlayan korunma, çıkarılması ile birlikte hemen sona erer.

  İmplantların yan etkileri nelerdir?

  İmplant uygulaması yapılan kadınların yaklaşık olarak %90’ı uygulamadan memnun kalmaktadır. Bu uygulamanın yan etkileri ise şöyle;

  Düzensiz kanamalar ve ara lekelenmeler ( bu durum implant uygulaması yapılan kadınların yaklaşık %40’ında görülmektedir.) bu tür kanamalar sebebiyle, implant uygulamasına başlayan kadınların yaklaşık %25’i yöntemi kullanmayı bırakmaktadırlar. Bu türlü ara kanamalar genel olarak ek tedavilerle giderilebilmektedir.

  İmplant kullanımı nadir olmakla birlikte depresyon ve panik bozukluklara yol açabilmektedir. Ayrıca implant kullanan kadınların bazı ilaçlara karşı etkileşimi olabilmektedir. Bu nedenle hasta olmaları durumunda doktorlarına implant kullandıklarını söylemeleri doğru olacaktır.

  İmplantın avantajları nelerdir?

  İmplantların en büyük avantajlarından biri ise koruma düzeyinin oldukça yüksek olmasıdır. İmplant kullanan kadınların yılda yalnızca %0,2’si gebe kalmaktadır.

  İmplantlar etkisini 24 saat kadar kısa bir sürede gösterdiklerinden oldukça avantajlıdır. Ayrıca 3-5 sene kadar da etki alanına sahip olmaları büyük bir rahatlık sağlamaktadır. İmplantların bir diğer avantajı ise kaldırılmasını takiben hemen etkisinin sona ermesi gösterilebilir.
  Bu içerik deri altı implant, doğum kontrol yöntemleri cilt altı implant fiyat, DERİ ALTI İYNELERİ DOĞUM KONTROL, gebelik önleyici ımplant, doğum kontrolünde cilt altı implantları, cilt altı implant, Gebelıgı onleyıcı implant malıyetı, gebeliği önleyici kol altı, gebeligi önleyen imlant satış bayileri, gebelık engelleyici, gebelik önleyici cilt altları, gebelık önleyıcı deri altı kapsül, gebeliği önleyici koldan, gebelik önleyici ımplant fiyatı, korunma yöntemleri deri altı kapsülleri fiyatı, korunma yöntemi implant ücreti, koldan takılan implantları, koldan korunma nasıl takılırr, koldan korunma fiyat, implant vajinal konularını içine alır.

  Gebelik önleyiciler hakkında bilginiz , fikriniz veya görüşleriniz varsa alttaki yorum yaz kısmını kullanabilirsiniz.

 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Deri atı implantları deri altına enjekte edilmektedir. Bu implatların en büyük avantajları hem çok yüksek düzeyde koruma sağlaması hemde uzun süre kullanılabiliyor olmasıdır. İmplant taktıran kadınların % 90 memnun kalırken % 10 kadınlarda ise aşırı kanamalara ve hormonal bozukluklar sebep olabilmektedir.
+ Yorum Gönder


deri altı kapsülleri fiyatları,  deri altı implant fiyatları,  deri altı kapsülleri,  deri altı implantı nasıl takılır,  doğum kontrol deri altı implant fiyatları,  korunma yöntemleri fiyatları