+ Yorum Gönder
Giyim ve Moda ve Gelinlik ve Aksesuarlar Forumunda Yeni gelin başı modelleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Yeni gelin başı modelleri
  Yeni gelin başı modelleri


  Gelin Başı: “Gelin başı” kavramı, komik görünse de aslında gelin başı, yapılan bu işlemler bütününe konabilecek en doğru addır. Gelin Başı Gelin saçı ve gelin makyajı ile geline belli bir imaj kazandırmayı amaçlayan konseptin adıdır.


  gelin-ba-modelleri1.jpg

  Gelin başı, genel bir saç yapma olayından daha fazlasıdır.. Kuaför Salonları “gelin başı” hizmetine özel önem verir.

  Çünkü yaşı kaç olursa olsun her kadın, gelin saçı ve gelin makyajı ile düğün konuklarının o güne dek gördüğü, en güzel gelin olmayı hak eder.. Unutmayalım ki her evlilik, son evlilik niyetiyle başlar. Gelin başı bu niyeti taçlandırma görevi görür. Kuaförlerin gelin başı yarışı da bu noktada anlam kazanır.

  Gelin Başı; gelin saçı ve gelin makyajı ile bir bütün olarak gelinin imajını belirler..


  Düğün ister çok elit bir mekanda, ister mahalle salonunda olsun.. Gelinlik, ister dünyaca ünlü bir modacı tarafından size özel dikilsin, ister kiralık bir gelinlik olsun.. Düğün davetinizde ister kuru pasta-limonata, ister istiridye-şampanya ikram edilsin.. Fark etmez! Siz de, düğün konukları da ertesi gün ya da yıllarca sonra bile tek şey hatırlarsınız o düğünden.. O da Gelinin imajıdır. Kısaca gelin başı!


  Gelin, gelin başı ile “prenses” olarak hatırlanır: “Ne kadar güzel bir gelin olmuştu” diye.. Ya da acınarak ve belki alay edilerek: “Vah zavallı palyaço gibiydi, keşke o kuaföre gitmeseydi, çok üzüldük, yüzüne söylemeyelim bari..” diye.. Bu sonucu etkileyen tek faktör gelin başı için seçtiğiniz kuaför ve onun yaptığı gelin başı konseptidir.


  Gelin başı ve gelin başı konusunda usta bir kuaför seçmenin önemi: Düğün ya da nikah bir aşk filmi ise,


  bu filmin tek starı, gelindir. Her gelin adayı, potansiyel bir stardır. Gelin adayının içinde saklı starı çıkarmak, seçtiği kuaförün maharetine bağlıdır. Yanlış seçim, bir gelin adayının kendi aşk filminde ‘ışıltılar saçan’ bir STAR yerine, ‘silik bir figürasyon’ gibi görünmesine neden olabilir. Onun nasıl görüneceğini belirleyen tamamen kendi seçimidir.


  Gelin başı hata kaldırmaz! Hayatta bir çok hatanın telafisi vardır. Ama düğün ve gelin başı için bu geçerli değildir. İstediğiniz gibi olmadığında, “bu olmadı yeniden yapalım” diyebileceğiniz bir organizasyon değildir bu. Çünkü her düğün tek çekimlik bir filmdir!


  Gelin başı denince neden nası bir Kuaför? Gelin Başı ne kadar iyi niyetli olurlarsa olsunlar her kuaför salonunun harcı değildir. Gelin başı gibi konsept saç yapımları şansa ya da ihtimal hesaplarına bırakılamaz! Yukarda da belirtildiği gibi yanlış tercihler neticesinde gelin başı, telafisi olmayan bir hataya dönüşebilir! Bunun için, konu gelin başı olduğunda, bu alanda virtüöz olarak nam salmış bir kuaföre müracaat etmek en doğrusu olacaktır.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Gelin başına verilen önem evliliğin bir kere olacağı düşüncesi ile ayrı bir önem taşımakta ve kuaförler gelin başına ayrı bir önem vermektedirler. Gelin başı yaparken dikken edilecek en önemli şey gelinliği makyajı tamamlamasıdır.
+ Yorum Gönder