+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Genel Bilgiler Forumunda 5. ve 9. sınıf öğrencilerine ücretsiz tablet bilgisayar kampanyası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  5. ve 9. sınıf öğrencilerine ücretsiz tablet bilgisayar kampanyası
  5. ve 9. sınıf öğrencilerine ücretsiz tablet bilgisayar kampanyası

  Öğrencilere tablet bilgisayar, Kimlere tablet bilgisayar verileek
  Planlamaya göre 4 yıl sonra ortaöğretim ve ilköğretim ikinci kademede her öğrencinin bir tablet bilgisayarı olacak. Milli Eğitim Bakanlığı, 2011-2012 eğitim öğretim yılında, FATİH projesi ile gündeme gelen tablet bilgisayarlarla öğrencileri buluşturacak. Bu çerçevede ikinci dönemden itibaren Türkiye genelindeki her ilde 5 ve 9. sınıf öğrencilerine ücretsiz tablet bilgisayarlar dağıtılacak.

  Bilgisayarlar her sene 5. ve 9. sınıflara verilecek. Bu şekilde 4 yıl sonra ortaöğretim ve ilköğretimin ikinci kademesinde herkesin tablet bilgisayarı olacak. Öğrenciler bilgisayarlarıyla internete de bağlanabilecek. Ders konuları belirli bir adresten, internet üzerinden indirilecek. Tablet bilgisayarlar, 4 yıl sonra ise kullanan öğrencide kalacak. Bakanlık ikinci dönemden itibaren sınıfları akıllı tahtalar ile de donatmaya başlayacak.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bilindiği gibi fatih projesi adlı proje ile ilk okul beşinci sınıflara ve lise birlere yani dokuzuncu sınıflara derste kolaylık olsun diye tablet verilmektedir. her ne kadar çok güzel bir proje gibi gözükse de ben bunu desteklemiyorum çünkü bizim okulda ki dokuzlara verdikleri zaman internete takılmaktan ve oyun oynamaktan başka bir şey yapmamaktaydılar. gerçi bu benim fikrim.
+ Yorum Gönder