+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Genel Bilgiler Forumunda Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir








  lazer epilasyon çeşitleri nelerdir kısaca







 2. Dilan
  Devamlı Üye





  Lazer Epilasyon Çeşitleri Hakkında Bilgi

  Lazer Epilasyonun pratikte uygulanan 5 farklı türü vardır. Bunlar, Alexandrite lazer epilasyon, Nd: YAGlazer epilasyon, diyod lazer epilasyon, Intense Pulsed Light (IPL) lazer epilasyon ve evde uygulanan lazer epilasyon dur. Şimdi bunlara kısaca bir göz atalım:

  Alexandrite lazer epilasyon yöntemi

  Alexandrite lazer epilasyon tekniği, sürekli olarak salınan düşük dalga boylu lazer dalgaları ile cilt içerisine 755nanometre (nm) kadar nüfuz edebilen lazer ışınları ile uygulanmaktadır. Alexandrite lazer epilasyon yöntemi daha çok koyu renkli tüylere sahip ve beyaz tenli kişilerde etkili olmaktadır. Çok fazla beyaz tene sahip olmayan esmer ve bronz tenli kişiler için bu lazer epilasyonla tüy dökme tekniği pek önerilmemektedir.

  Diyod lazer epilasyon yöntemi

  Diyod lazer epilasyon tekniğinde kullanılan lazer ışınları, Alexandrite lazer e göre daha uzun dalga boyuna sahiptir ve Alexandrite lazer e göre daha derine nüfuz etmektedir. Genellikle normal cilt beyazlığına sahip kişilerde işe yarayan bir lazerle tüy dökme yöntemi olarak bilinir. Güneşte bronzlaşmış ciltler için de uygulanabilen diyod lazer tekniği, 810 nm derinliğe inebilmektedir. Diyod lazer tekiğinin kullanıldıkları lazer epilasyob cihazları modelleri, SLP 1000, F1 Diode, Light Sheer, MeDioStar, LaserLite, Epistar ve Apex 800 olarak sayılabilir. Diyod lazer tedavisinde kıl köküne kadar işleyebilen lazer ışınları, Alexandrite yönteminde olduğu gibi bazı kişilerde yanıklara ve kızarıklıklara yol açmaz.

  Nd: YAG Lazer epilasyon yöntemi

  Nd: YAG lazer tekniği, ilk iki yönteme nazaran saha derine nüfuz edebilen dalga boyundaki lazer ışıması saçmaktadır. Ortalama olarak 1064 nm derinliğe inebilen YAG lazer ışın demetleri, oldukça esmer tendeki kişiler için bile güvenli bir biçimde uygulanabilen bir lazer epilasyon çeşidi olarak bilinir. ND-YAG lazer tekiğinin kullanıldıkları lazer epilasyon cihazları modelleri, CoolGlide, Medlite IV, Varia, Athos, Lyra, ve Image olarak sayılabilir. YAG lazer cihazları 6 cilt ten renginin hepsine de uygulanabilir olmasına rağmen nispeten daha uzun seans tedavisi ile kalıcı olarak istenmeyen tüyleri temizleyebilmektedir.

  IPL Lazer epilasyon yöntemi

  IPL Lazer epilasyon tekniği, kesik bir biçimde nabız gibi verilen lazer ışınları ile tüy dökme tekniği olarak bilinir. Oldukça değişik dalga boylarındaki lazer ışınları ile uygulanabilen bu lazer epilasyon yöntemi, diğer 3 tüy aldırma yöntemine nazaran daha uzun süreli seans uygulaması gerektirmektedir. Ve sürekli olarak IPL uygulaması yapılır ise tüy dökmede kesin çözüm elde edilebilir.

  RUBY Lazer epilasyon yöntemi

  Kısa dalga boyu ve nüfuz kapasitesine sahip RUBY tekniği, 694 nm derinliğe kadarki ince tüylere kesin ve ağrısız acısız çözüm olabilmektedir.

  Evde kullanılan lazer epilasyon cihazları

  Ev işi lazer epilasyon aletleri de lazer diyod teknolojisi kullanmaktadır. Ancak epilasyon merkezleri ile güzellik merkezleri dahilinde bulunan diyod lazer cihazları kadar etkili ışınlara sahip değildir. Ancak uzun süreli uygulamalar ile önemli sonuçlar alınabilir. Zamanla istenmeyen tüylere sıkça evde kullanılan lazer epilasyon cihazları uygulandığında çok ciddi sonuçlar elde edilebilir.

  Şahsi fikrime göre diyod lazer, en kullanışlı lazer epilasyon yöntemidir. Özellikle diyod lazer epilasyon tedavisinde kullanılan lazer ışınının dalga boyu özellikleri, diyod lazer i gelecekte te en popüler lazer epilasyon yöntemi yapacaktır.






+ Yorum Gönder