+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Genel Bilgiler Forumunda Aşık Sefai kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Aşık Sefai kimdir
  Aşık Sefai kimdir

  Âşık Sefai asıl adı Ayhan, soyadı Akyüz'dür. Trabzon'un Yomra ilçesine bağlı Tepeköy'de, 1956 yılında doğmuştur.
  Yüksekokul mezunu olan âşık evli ve iki çocuk babasıdır. Şiirlerini sazı eşliğinde söyleyen Aşık Sefai mahlâsını Meydanî vermiştir.
  Şiirleri çeşitli yayın organlarında yayımlanan Sefaî çeşitli yarışmalara katılmış ve ödüller almıştır. Şimdiye kadar Altı adet albümü çıkartmıştır.

  Aşık Sefai nasıl Meydanî'nin çıraklığını yapmış ve mahlasını ondan almış ise, kendisinin de yetiştirdiği sanatçılar agünümüzde milyonlara hitap etmektedir.

  Başarılı ve insan odaklı yaşantısında mütevazılığı ile dikkat çeker Aşık Sefai. Gerek televizyon programlarında, gerekse adım adım Türkiye'yi gezdiği konserlerinde bu özelliği hemen göze çarpar. "Ben"likten Allah'a sığınan, hep biz diyen Aşık Sefai her konuda olduğu gibi mütevazilik konusunda da örnek alınması gereken bir şahsiyettir.

  Seslendirdiği eserlere bakıldığı zaman buram buram "İlahi Aşk" koktuğu hissedilir.
  Türk-İslam Ülküsünü motif motif eserlerinde işleyen Aşık Sefai,"Ayşem" şiirinde; Bizim kanunumuzda akvaryumlu meyhanelerde sevgilinin kömür karası gözlerine şiir yazmak yok. Biz çoktan erittik ÜLKÜ denen nazlı gelinin duvağında sülün gibi kızların göz bebeğini Ayşem.. diyerek bu özelliğinin altını çizmiştir.
  asık.jpg


 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  bir sahil kasabası olan trabzonun yomra ilçesinden olan aşık sefai pek çok tv programı yapmış pek çok konser vermiş ve altı adet albüm çıkarmış bir sanatçıdır
+ Yorum Gönder


aşık sefai