+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Semra Özal Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Semra Özal Biyografisi
  Semra Özal Biyografisi


  Turgut Özal'ın başbakanlığı döneminde diğer "first lady"lere göre değişik bir görüntü çizen Semra Özal, Turgut Bey'le elele çekilen fotoğrafları, özel otomobilleri ile boğaz köprüsünden geçerken aralarında geçen sohbete Tv yoluyla herkesi ortak etmeleri buna en güzel örnek teşkil etti.

  semraozalll.jpg


  ANAP'ta İstanbul İl Başkanlığı yaparak siyasetin içine giren Semra Hanım, Turgut Özal'ın cumhurbaşkanlığı döneminde ANAP Genel Başkanlığı için Yıldırım Akbulut'a karşı destek verdiği Mesut Yılmaz daha sonra ile ters düştü. Yılmaz'ı "Bizi dinlemiyor. Bize danışmıyor. Bu gidişle ANAP'ın başında kalamaz" diye eleştirdi. 5 Kasım 1995'te kurulan CHP-DYP koalisyonunun dağılmasıyla birlikte gündeme gelen hükümet krizini çözmek için Başbakan Tansu Çiller, Meclis'teki çalışmalarını sürdürürken Semra Hanım, Çiller'e destek verdi. Yılmaz'a karşı olan tavrı nedeniyle ANAP’tan tepki aldı.

  Turgut Özal'ın ani vefatından sonra bir süre medyada görünmeyen Semra Özal, daha sonra gece hayatında hızlı bir şekilde giriş yapmasına nedenini şu sözlerle ifade etti: "Eve kapansam yaşayamazdım..Gittiğim her yerde onu da yanımda hissediyorum" Semra Hanım "Papatyalar" adıyla anılan gelir düzeyi yüksek hanımlardan oluşan grup, binlerce nikahsız çiftin resmi nikaha kıymasına önayak. Semra Hanım, 9 Kasım 1989 - 17 Nisan 1993 tarihleri arasında Çankaya Köşkü'ne evsahibeliği yaptı.

  Semra Özal Biyografisi
 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Semra Özal görselleri

  semraozalll2.jpg

  semraozalll4.jpg


 3. Hiranur
  Devamlı Üye

  Semra Özal Görselleri  semraozalll2.jpgsemraozalll4.jpgsemrazal3.jpgsemrazal6.jpg
 4. Buğlem
  Devamlı Üye
  Semra Özal Türkiyenin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özalın dul eşidir ve aynı zamanda eşinin vefatından önce İstanbulda Anavatan partisinin İl teşkilatının başkanlığını yapmaktaydı.

+ Yorum Gönder


semra özal,  semra ozal,  semra özdamar