+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Sedat Peker kimdir - Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. parsing
  Devamlı Üye

  Sedat Peker kimdir - Biyografisi
  Sedat Peker kısaca hayatı..


  Rizeli bir aileden gelen ülkücü baba Sedat Peker, 1970 yılında Sakarya'da doğdu. "Köroğlu" lakaplı Peker, Almanya'da büyüdü. Peker'in adı ilk olarak "uyuşturucuyla mücadele eden baba" olarak duyuldu, daha sonra Susurluk Raporu'nda geçti.

  Sedat Peker 1.jpg


  Peker'in organizasyonunda işadamlarından tehditle para topladıkları, zorla tahsilat yaptıkları ve işyeri kurşunladıkları belirlenen, aralarında açığa alınan bir astsubayın da bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

  Sedat Peker 2.jpg  Peker, Barmen Oğuz Atak'ın sırtında "Allah" dövmesi bulunduğu gerekçesiyle öldürülmesi olayına karıştığı gerekçesiyle uzun süre arandı. Polisin Atak'ın öldürülmesini azmettirmek ve çete olaylarına karışmaktan aradığı Peker, oğlunun doğumunda kendilerini ziyaret eden, çiçek ve telgraf gönderen dostlarına teşekkür için gazetelere verdiği ilanlarda eşiyle birlikte görüldü.

  1997'de Rize'de kaçakçı Abdullah Topçu'yu öldürmek suçundan savcı karşısına çıkan ve serbest bırakılan Peker'in iki adamı, aynı davadan müebbet hapse mahkum oldu. Peker gibi ağabeyi Vedat Peker de bir işadamına silah zoruyla senet imzalatmaktan gözaltına alındı. Peker'in talimatıyla çete oluşturdukları iddiasıyla yargılanan dokuz sanıktan dördü tahliye edildi.

  sedat-peker-resmi.jpg  Tehditle tahsilat yapmak, zorla alıkoymak, adam öldürmeye azmettirmek ve benzeri suçlardan yedi ay boyunca aranan Peker, teslim olacağını bildirerek 19 Ağustos 1998'de Romanya'dan Türkiye'ye getirildi. İstihbarat birimlerinin çalışmaları sonucunda, Peker'in, adı gizlenen bir Antalya milletvekiliyle doğrudan bağlantısı olduğu saptandı.

  Peker, tutuklu bulunduğu sürede Bayrampaşa Cezaevi'nde krallar gibi yaşadı. Rokfor peyniri başta olmak üzere birçok lüks yiyeceği koğuşuna getirten Peker'in cezaevine soktuğu eşyalar arasında kokoreç makinesi da vardı. Kaldığı 50 kişilik koğuşun tabanını halıfleksle kaplatan, duvarlarını boyatan Peker, tuvaletlerin kırılıp yapılmasını istedi ve bunun için gerekli malzemeyi sağladı. Cezaevinde yüz koyun kestirip tutuklu ve hükümlülere dağıtan Peker, çanak anten, video, CINE 5 dekoderi, ekmek kızartma makinesi ve dikiş makinesi gibi isteklerine ise cezaevi yönetimi tarafından izin verilmedi.

  Sedat Peker.jpg


  İstanbul DGM Savcılığı, Ekim 1998'de Peker ve adamları hakkında 7.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Bu davadan yargılandığı sırada duruşmada ilginç açıklamalar yapan Peker, "Eski bir milletvekili bana mesaj göndererek, 'Mahkemede fazla artistlik yapmasın' dedi. Her şeyi size anlatmak istiyorum çünkü ben bunları anlatmazsam şüpheli bir şekilde intihar edebilirim" dedi. Peker, 12 sanıkla birlikte çete oluşturmak suçundan yargılandığı davada, 24 Mayıs 1999'da tahliye edildi. Sekiz ay 29 gün cezaevinde bulunun Peker, "sanal bir çete yaratıldığını" ileri sürdü.

  Tahliye edildikten sonra basına açıklama yapan Peker, MHP'li olmadığını söyleyerek, siyasi görüşünün pantürkist - turanist olduğunu belirtti. Tahliye edildikten sonra basına demeçler veren Peker, özel yaşantısıyla ilgili açıklamalar yaptı. Çok mutlu bir evliliği olduğunu söyleyen Peker, "Ben kadını tanrı misafiri olarak kabul ediyorum. Annesini, babasını, her şeyini bırakarak size geliyor, sizin onu korumanız gerekiyor. Anne babasının sevgisini vermeniz gerekiyor. Gayet düzgün bizim yaşantımız. Herkes eşime soruyor, 'Seni dövüyor mu?' diye. Eşim gülerek anlatıyor, 'Yok, dövmüyor' diye" dedi.

  Tutuklanmalar ve hapis
  Hakkındaki gıyabi tutuklama kararı üzerine 2002 Ocak ayında İstanbul Etiler'deki Akmerkez'de türkücü İbrahim Tatlıses'le buluştuğu sırada gözaltına alınan Sedat Peker, tutuklandı. Bir süre sonra serbest bırakılan Peker, 2004 yılı ekim ayında tekrar yakalandı ve "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak"tan tutuklanarak cezaevine konuldu.

  Kelebek operasyonu davası kapsamında yargılanan Sedat Peker, 2007 Ocak ayında sonuçlanan davada 14 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Peker hakkında çok sayıda dava bulunuyor.
 2. karamızah
  Yeni Üye

  Sedat peker e şarkılar.

  sedat peker karakalem.jpg

  Kadıköy Acil- "Bir Umuttur Yaşamak"
  İsmail Türüt- "Reis"
  İsmail Türüt- "Adam var Adam Gibi"
  Gökhan Özen- "Mangal Yürekli Adam"
  Yusuf Saral- "Reis'um"
  Herem- "Herem"
  Adem Demir- "Kafkasya Kartalı"
  Zeki Balcı- "Reis"
  Bazor- "Güzel Günler"
  Ali Kınık- Alayına İsyan  ALİ KINIK - ALAYINA İSYAN REİS Klip


 3. karamızah
  Yeni Üye
  bitmedi gitti canı canan memleketimde kabadayı muhabbetleri de tayyip ağa gidene kadar kanımca hiç biri içerden çıkamaz yoksa bu dtp liler bu kadar kuduramazlardı kurtlar vadisinde aslan amcanın bi sözü vardı memleket bizm memleket kabadayı bizim kabadayımız, israilli americalı tefecilerin memleketi sarmasındansa bu adamların onlarca olması tercihimdir en azından vatana millete zararları olmaz
 4. Ziyaretçi
  helal olsu sedat abimiz adam gibi adamdı sakaryanın karadenizin gururu idi.

 5. Ziyaretçi
  Sedat Peker Sözleri ..


  sedat peker6.jpg
  Bir insanın onuru mensubu olduğu milletin yüceliği ve şerefi ile eşdeğerdir.

  Sedat PEKER


  Hakkın toprağında mülküm var deme, Dam ile harmanda hakkım var deme, Güçlüyüm kuvvetliyim, Mevkim var deme, Adamı sırt üstü yere vuran var, Kara karıncayı gece gören var.

  Aşık Noksani


  Yüce Allah'ın bir şeyi ertelemesi onu bir daha gerçekleştirmeyeceği anlamına gelmez.

  Sedat PEKER


  Doğruların gözle görülmeyen orduları vardır

  Anonim


  Ben hayatımın hiçbir döneminde cezaevine düşmemek için dua etmedim. Ancak her gece mutlaka insanoğlunun eline düşmemek için dua ederim.

  Sedat PEKER


  BİR UMUTTUR YAŞAMAK

  Sedat PEKER

 6. Ziyaretçi
  bab inşallah çıkıp reisliklik göstereceksin tüm türkiye ye sen gittin be abi herkez artist oldu çıkta adamlık göster be abi

  sedat peker.jpg

 7. Ziyaretçi
  abi cakallar kurt oldu reıs bılmemkı sen cıkınca ne olur bunların halı lazımsın reıs lazımsın senbıze yarınlara ve dogmamıs anadoluya lazımsın reıs

 8. Ziyaretçi
  babasın sen baba..

  sedat peker1.jpg

 9. Ziyaretçi
  kurtlar vadisinde başbakanla ilişkileri kuvvetli gözüküyor madem öyle niçin hapisten çıkartmıyor erdoğan baba adam 5 yıldır olsa sırun kalmazdı türkiyede

 10. Ziyaretçi
  çnku basbakan akp li Ülkücü değil sedat reis ülkücü

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu


sedat peker kimdir,  sedat peker,  sedat peker kim,  sedat peker hayatı,  sedat pekerin hayatı,  sedat peker kımdır