+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Melis Birkan biyografisi, Melis Birkan kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Melis Birkan biyografisi, Melis Birkan kimdir
  Melis Birkan biyografisi,Melis Birkan kimdir


  30 Kasım 1981 doğumlu Melis Birkan, ülkemizde ki şöhretini Çağan Irmak’ın yönettiği “Issız Adam” filmi ile sağladı. Ancak bu filmde oynamadan önce bir çok oynadığı film ve Televizyon dizisi vardı.


  Melis Birkan.jpg
  Bale eğitimi alan Melis Birkan, bir süre sonra Modern Dans ile ilgilenmeye başladı. Bu vasfı ona Şener Şen‘in “Mucizeler Komedisi” isimli müzikalinde yer almasını sağladı. 2005 yılında televizyonda “Tarz-ı Hayat” isimli bir program hazırlayan Melis Birkan, Aynı yıl Okan Yalabık’ın başrolünü oynadığı “Çapkın” isimli dizide oyunculuğa adım attı. İlk sinema filmini Kıvanç Tatlıtuğ ile gerçekleşiren Birkan, “Amerikalılar Karadenizde 2“ filmi ile bir Karadeniz köylü kızını canlandırdı.

  Aynı yıl içinde Serdar Akar‘ın çektiği “Barda” filminde şiddete maruz kalan gençlerden birini başarılı bir şekilde canlandırdı. Star Tv‘de yayınlanan “Köprü“ dizisinde de oynayan Melis Birkan, bu dönemde gazete de vermiş olduğu demeçlerden birinde “Cağan Irmak ile çalışmak istiyorum” der ve bir nevi kaderi değişir. Çağan Irmak bu röportajı fark eder ve 2008 yılında çevrilen “Ulak” filminde rol verir. Yine aynı yıl içinde çevrilen filmi “Issız Adam” ‘da kendisine başrol veren yönetmen, filmin çok ilgi çekmesi ile Melis Birkan‘a şöhret kapılarını açmış oldu. Başarılı bir sinema yılı geçiren oyuncu malesef o yıl televizyonda umduğunu bulamaz. “Ayışığı” isimli televizyon dizisi yeterli reytingi almadığı için yayından kaldırılı ama bu onun oyunculuk yapmasına engel olmaz. 2010 yılında “Hatırla Sevgili” dizisinin devamı niteliğinde olan “Bu Kalp Seni Unutur Mu?” dizisinde rol alan olan Birkan, bu sezonda Perran Kutman, Kenan Ece ve Çetin Tekindor gibi sevilen oyunucların yer aldığı Deli Saraylı dizisinde rol alacak.

  Sinema
  -2000 Bu Kalp Seni Unutur Mu? - Cemile
  - 2008 Issız Adam
  - 2008 Ulak
  - 2007 Barda
  - 2007 Amerikalılar Karadenizde 2

  TV Yapımları

  - 2008 Ayışığı
  - 2006-2008 Köprü
  - 2005-2006 Çapkın
  - 2005 Tarz-ı Hayat Programı

  Tiyatro
  - 2004-2005 Mucizeler Komedisi

 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Melis Birkan 30 Kasım 1981 tarihinde Ankara da dünyaya gelmiştir. Dizi ve sinema oyuncusudur. Birçok filmler oynamıştır. Başarılı bir oyuncudur.
+ Yorum Gönder


melis birkan,  melis,  melisbirkan