+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Medusa kimdir,Medusanın hikayesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Medusa kimdir,Medusanın hikayesi

  Medusanın hikayesi

  Medusa, Yunan Mitolojisinde, Phorcys ve Ceto'nun kızıydı ve yeraltı canavarı anlamına gelen bir Gorgondu. Medusa'nın gözlerine direkt olarak bakanlar taşa dönüşürdü. Medusa'nın kafası kahraman Perseus tarafından kesildi ve daha sonra Perseus, kafayı kalkanının üzerine koyan tanrıça Athena'ya verene kadar Medusa'nın kafasını silah olarak kullandı.

  medusa efsanesi
  Medusa.jpg
  medusa, yaşamına çok güzel bir genç kız olarak başlamıştır. o kadar güzeldir ki tanrıçaların kıskançlığını üzerinde toplamış, tanrıları da peşinde koşturmuştur. tanrıça athena ( zeus'un en çok sevdiği kızı) onu çok kıskanmaktadır özellikle. denizlerin tanrısı poseidon ise medusa'ya hayrandır. başı öylesine dönmüştür ki bir gün athena'nın tapınağında medusa'ya zorla sahip olur.

  bu durumu kendisi için aşağılayıcı bulan athena, medusa'yı gorgon yaparak cezalandırır. çok çirkinleşmiş, saçları yılana dönüşmüştür, yüzüne bakanlar taş kesilmektedir. medusa insan olduğu için ölümlüdür. gorgon yapma cezasını az bulur athena ve perseus'la iş birliği yaparak medusa'nın başını kestirir. başı kesildiği anda medusa'nın poseidon'dan olma çocukları pegasus ve chrysar gövdesinden dışarı fırlarlar. medusa'dan sıçrayan kan damlaları libya çöllerine düşer ve birer yılana dönüşürler.

  perseus, medusa'nın kesik kafasını alır gider. athena ise medusa'nın derisini yüzüp aegis'in markası yapar. iki damla kanını kral erichthonius'a hediye eder. bu iki damla kandan biri öldürücü zehirdir,diğeri ise panzehirdir, tüm hastalıklara deva olmaktadır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Medusa bilindiği gibi dünyaca ünlü bir karakterdir. hem hikayeleri hem çizgi dizileri hem de filmleri vardır. bunun dışında Medusa bilindiği gibi yunan mitolojisin de yer alan biridi.r ve bunu dışında bilindiği gibi saçları yılandır. son olarak Medusanın gözüne bakan kişiler taşa dönüşmektediler.
+ Yorum Gönder


medusa kimdir,  medusanın hikayesi,  medusa kim,  medusa kimdir kısaca,  medusa hikayesi,  medusa efsanesi