+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Mostafa Zamani Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Mostafa Zamani Kimdir
  Mostafa Zamani Kimdir
  Mostafa Zamani.png
  Doğum Tarihi ve Yeri:21 Haziran 1982 / İran,Mazandaran
  İranlı aktör.
  Asıl mesleği “endüstriyel yönetim” olan Mostafa Zamani üniversite eğitimini iyi bir derece ile tamamladıktan sonra ufak rollerle tv dizilerinde yer almış ancak ilk büyük projesi “Joseph,The Prophet (Hz.Yusuf)”.
  Çocukluğunda ve üniversite yıllarında farklı oyunlarda yer alan Mostafa,
  Hz.Yusuf rolü ile kusursuz performansını herkese göstererek İran TV’leri tarafından ödüllendirilmiş.Tüm İran basını kendisi hakkında yazılar yazmaya,onun resimlerini yayınlamaya başlamışlar.
  Orada çokça sevilen Mostafa Zamani şu sıralar 2. sinema filmi olacak olan “AAL” filminde oynuyor.
  İran sinemasının gözde oyuncusu olmaya aday Mostafa Zamani’yi türk tv’lerinde Hz.Yusuf ile tanıdık.
  Mostafa adı annesi tarafından verilmiştir. Soyadı zamani ve bundan çok memnun. 26 yaşında 21 Haziran 1982 doğumlu. Doğum yeri Mazandaran / İran. Ufak yaşta herkes gözlerinin güzelliğinden bahsediyordu. Endüstri yönetimi eğitimini tamamladı. Muhasebeci olarak çalışmaya başladı. 26 yaşına kadar 2 aşk beraberliği oldu. Onun adı eleştirildi ve 3000 kişinin içimden Joseph (Yusuf) rolü için seçildi. Tv serisi için anlaşma yapıldı Yalnız anlaşmada bir madde vardı: Daima yüzü tertemiz ve kusursuz görünecekti. Ailesinin ikamet ettiği şehirden ayrılma koşulları da ağır basmaya başlamıştı. Günde 3 saat Yusuf rolü için makyaj yapıldı ve hazırlandı. Insanlar onu sokakta gördüğü zaman tvdaki Hz. Yusuf olduğuna inanmıyorlar. Kamera önüne ilk kez 2005 yılında çıktı. Hobileri arasında binicilik yapmak vardır. Mizah duygusu gelişmiştir. Hz. Yusuf film serisi izlenme rekorları kırmıştır. Şu anda ikinci bir sinema deneyimi için çalışmaktadır.
  medeni durum:Bekar
  anne adı:Fatima
  baba adı siavash
  kardeşlerinin adı:Muhammed Ali ,Muhammed Hüseyin,Mojtaba(sanırım bir kardeşi daha var)
  en sevdiği oyuncu:Hediye Tehrani
  (onu tanıyanlar çok mütevazi olduğunu söylüyomuş)
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Mustafa İranlı bir aktör ve Üniversite de Endüstriyel Yönetim bölümü okumasına ve başarılı olmasına rağmen aktör olmayı çok istiyordu önce küçük rollerde yer alan Zamani en büyük çıkışını Hz. Yusufun hayatını oynayarak başardı ve ünlendi.
+ Yorum Gönder


mostafa zamani,  mustafa zamani,  mustapha zamani,  mostafa zamani resimleri,  mustafa zamani kimdir