+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Ernest Hemingway hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Ernest Hemingway hayatı
  Ernest Hemingway kısa bilgileri

  Oak Park, Illinois doğumlu Ernest Hemingway (1899-1961), on yedi yaşındayken bir gazete ofisi Kansas City, bir yazar olarak kariyerine başladı. Amerika Birleşik Devletleri Birinci Dünya Savaşı'na girdikten sonra, o İtalyan ordusunda gönüllü ambulans birimine katıldı. Ön tarafında hizmet veren, o yaralı, İtalyan Hükümeti tarafından dekore edildi ve hastanelerde önemli bir zaman geçirdim. Amerika Birleşik Devletleri'ne döndükten sonra, Kanadalı ve Amerikalı gazete için muhabir oldu ve yakında Yunan Devrimi gibi olaylar için Avrupa'ya geri gönderildi.

  Yirmili sırasında, Hemingway, onun ilk önemli çalışması açıklanan Paris'te gurbetçi Amerikalıların grubunun bir üyesi oldu, Güneş de Doğar (1926). Aynı şekilde başarılı A Farewell to Arms (1929), Amerikalı bir ambulans görevlisi savaşta hayal kırıklığı çalışma ve bir asker kaçağı rolüyle oldu. Hemingway, İspanya'da iç savaş sırasında en iddialı romanı için arka plan olarak bir muhabir olarak kendi deneyimlerini kime Bell Tolls (1940). Daha sonraki eserleri arasında en göze çarpan kısa roman, Yaşlı Adam ve Deniz (1952), eski bir balıkçı yolculuğun hikayesi, bir balık ve deniz ile yaptığı uzun ve yalnız bir mücadele ve yenilginin zaferi.

  Hemingway - kendini büyük bir sporcu, modern toplumun acımasız yollarla karşı cesaret ve dürüstlük kez ilkel insanlar zor, ve bu çatışma kim umut ve inancını kaybetmeye askerler, avcılar, bullfighters tasvir severdi. Onun basit düzyazı, onun yedek diyalog ve yetersizdir için onun yeğleme bazıları Men Without Women (1927) ve The Fifth Sütunu ve İlk kırk dokuz Stories (1938) toplanan Öykülerinde, özellikle etkilidir. Hemingway, 1961 yılında Idaho öldü. 2. Asel
  Bayan Üye

  Ernest Hemingway Biyografisi

  Ernest Hemingway.jpg


  Ailesinin isteğinin tersine üniversiteye gitmek yerine Kansas City Star adlı gazetede muhabir olarak göreve başladı. Hemingway’in liseden mezun olduğu bu yıllarda Avrupa’da I. Dünya Savaşı başlamıştı. ABD’nin Nisan 1917 de savaşa girmesinin ardından Hemingway de orduya katılmak için başvursa da sol gözündeki bozukluktan dolayı orduya alınamadı. Ardından 1917 sonlarına doğru Kızılhaç’ın da gönüllüleri arasındaydı. Ambulans şoförü görevi sırasında alındı ve patlayan bir Avusturya topu yüzünden ağır şekilde yaralandı. Hastanede tedavisini tamamlarken tanıştığı hemşire sayesinde “Silahlara Veda” adlı ölümsüz eserini yazdı. ABD’ye dönerek Daily Star gazetesinde yazmaya başlayan Hemingway, birden bire dünyanın en ünlü yazarları arasında girdi. 1940 yılında ise en başarılı eserlerinden olan “Çanlar Kimin için Çalıyor” adlı eserini yazdı ve mesleğinde artık zirveye ulaştı.1952’de gerçek başyapıtı olan “Yaşlı Adam ve Deniz” adlı eserini yazdı. Bu kitapta insanın yaşama nasıl bağlanması gerektiği ve de aslında insan yaşamında her şeyin boş olduğuna dair olan fikirlerini belirtti. Ve Hemingway tutkulu bir yaşamın ardından 1961 yılında kendini av tüfeği ile vurarak yaşamına son verdi.
+ Yorum Gönder


ernest hemingway kısaca hayatı,  ernest hemingway hayatı