+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Henri Becquerel hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Henri Becquerel hayatı
  Henri Becquerel  Antoine Henri Becquerel, 15 Aralık 1852, akademisyenler ve bilim adamları, seçkin bir ailenin bir üyesi tarihinde Paris'te doğdu. Babası Alexander Edmond Becquerel, Uygulamalı Fizik Profesörü ve dedesi Antoine Cesar, metal ayıklamak için Royal Society üyeliğine ve elektrolitik bir yöntemin mucidi olmuştu, güneş radyasyonu ve fosforesans araştırma yapmıştı kendi cevherleri. O, 1874 yılında 1877 yılında Ingenieur olma ve Ingenieur-tr-şef 1894 yılında terfi olmak, daha sonra 1872 yılında hükümet departmanı Ponts-et-Chaussées'ye Politeknik girdi. 1888 yılında Docteur-Es-bilimleri derecesini elde etti. 1878 yılında o Conservatoire des Arts et Metiers Uygulamalı Fizik Başkanı babasından devralarak, Museum of Natural History Yardımcısı olarak randevu düzenlenen vardı. 1892 yılında Paris Museum of Natural History Bölümü Uygulamalı Fizik Profesörü olarak atandı. O, 1895 yılında Polytechnic'de Profesör oldu.


  Henri Becquerel.jpg


  Becquerel ilk iş fosforesans olgusu ve ışık emilimini kristalleri (doktora tezi), ışığın uçak kutuplaşma ile ilgili idi. Ayrıca, karasal manyetizma konu üzerinde çalıştı. 1896 yılında, bir önceki doğal radyoaktivite olgusunun keşfi gölgede bırakılmıştı. Henri Poincaré, son zamanlarda, Röntgen (X-ışınları) tarafından keşfedildi ve vakum tüpü fosforesans bir tür tarafından eşlik etti radyasyon ile bir tartışma ardından, Becquerel, X-ışınları ve doğal arasında herhangi bir bağlantı olup olmadığını araştırmaya karar verdi fosforesans meydana. Babasının, ışığa maruz kalma fosforlanmak uranyum tuzları, bir tedarik miras kalmıştı. Tuzları opak kağıdı ile kaplı bir fotoğrafik plaka yakın yerleştirildi, plaka buğulanıyor olduğu ortaya çıktı. Bu olgu, tüm uranyum tuzları okudu ve uranyum atomunun bir özellik olduğu sonucuna varılmıştır yaygın olduğu tespit edildi. Daha sonra, Becquerel, uranyum, uzun bir süre için onların keşfeden adını, yaydığı ışınları, iyonize gazlar neden ve X-ışınları, elektrik veya manyetik alanlar tarafından bükülmesi olabilir farklı olduğunu gösterdi. Kendiliğinden radyoaktiflik Becquerel keşfiyle 1903 yılında Nobel Fizik Ödülü'nü yarısı verildi, diğer yarısı Becquerel radyasyon yaptıkları çalışmada Pierre ve Marie Curie verilmektedir.

  Becquerel, onun bulguları esas Annales de Fizik et de Chimie ve Comptes Rendus de l'Academie des Sciences, birçok bildiri yayınladı.

  1889 yılında Academie des Sciences de France üyesi seçildi ve bu vücudun Life Sekreteri olarak Berthelot geçti. O, diğerleri arasında da Accademia dei Lincei ve Berlin Kraliyet Akademisi üyesi oldu. 1900 yılında Legion of Honour Görevlisi yapıldı.

  O Mlle evlendi. Janin, bir inşaat mühendisi kızı. Onlar bir oğlu Jean, b. 1878, dördüncü nesil Becquerel ailesinin bilim adamları aynı zamanda bir fizikçi oldu.

  Antoine Henri Becquerel Le Croisic 25 Ağustos 1908 tarihinde öldü.
 2. Ziyaretçi

  derse yardimci konular var
 3. Ziyaretçi
  galiba Google Translate den çevrilmiş yinede çok süper olmuş
 4. Ziyaretçi
  tüm ölüleri inşallah Allah sevenleri cennette kavuştursun

 5. Ziyaretçi
  Güzel olmuş bu kadar işte

 6. Ziyaretçi
  bencede çok güzel olmuş

 7. Ziyaretçi
  Ssssüper çok yardımcı oldu bu siteye teşekkür ederim:d

 8. Zarafet
  Üye
  Henri Becquerel birçok onur ödülü ve Fransada ve Dünyadaki bir çok ödüle layık görüldü. Babası gibi o da fosforens olayını ve kristallerin ışığı soğurmasını incelemekteydi. Ayrıca bu ışınIarın uranyumun bütün biIeşikIeri için geçerIi oIduğunu saptadı.

 9. Ziyaretçi
  henri becquerelde atomla ilgilenmiş bir fizikçidir.MARİE CURİE,PİERRE CURİEİLE NOBEL FİZİK ÖDÜLÜNÜ ALMIŞTIR.

 10. Ziyaretçi
  tek kelimeyle harika fen performanstan yüz alcam

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


becquerel hayatı,  henri becquerel hayatı,  becquerel,  becquerel in hayatı,  becquerel kısaca hayatı,  bekerelin hayatı