+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Isaac Bashevis Singer hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Isaac Bashevis Singer hayatı
  Isaac Bashevis Singer yaşamı hakkında bilgiler


  MTIwNjA4NjMzOTcyNzUzOTMy.jpg


  Onun daha açık yürekli kitap, Isaac Bashevis Singer hemen önce ve Birinci Dünya Savaşı sırasında Varşova, bir Yahudi çeyrek fazla nüfuslu yoksul mahallelerinden birinde onun çocukluk gösteriyor. Babam Mahkemesi (1966) adlı kitap, mizah ve illüzyon ücretsiz bir açık görüşlü bir kurtarıcı, melankoli duygusu ile devam eder. Bu dünya, Polonya Yahudileri ve diğer kişileri tutulmuş olan tüm bela en korkunç yok, sonsuza dek gitti. Ama, genel olarak Singer'in anılar ve yazılı hayat buluyor. Onun zihinsel ve fiziksel çevre ve asırlık gelenekleri bir insan ve bir yazar olarak Şarkıcı, damga ve onun ilham ve hayal gücü için sürekli canlı bir konu var. Bu, yoksulluk ve zulüm, şehir ve köylerde yaşayan ve kör inanç ve hurafe ile birlikte samimi bir dindarlık ve törenlere ile aşılanmış gibi, Doğu Avrupa Yahudilerinin dünya ve yaşam. Onun dili Yidiş - dil, basit insanların ve kadınların şekilde sol denenmemiş bir şey var gibi görünen bir tarih boyunca geçmiş yıllarda yüzlerce masal ve anekdotlar, efsaneleri ve anılar korunmuş anneler dil acı, tutkular, sapmaları, zulüm ve canavarlık, aynı zamanda kahramanlık, sevgi ve özveri.

  Şarkıcı babası dindarlık Hasid okulun bir haham, bir manevi akıl hocası ve itirafçı oldu. Annesi de hahamların bir aile geldi. Doğu Avrupa Yahudi mistik Hasidism kutsal ve törenlere Talmud doktrin ve kombine bir sadakat - sık sık yasa iffet taslama ve sıkı sıkıya bağlı kalmanın birleştirilir tüm insan deneyimi ile tanıdık görünen bir canlı ve sensually samimi topraksallık. Şarkıcı hikayeleri okuyucu karşılaştığı dünya, bir çok Yahudi ama aynı zamanda bir çok insan bir dünya. - Zevk ve acı, hoyratlık ve incelik her şeyi dahil etmek için görünür. Biz obstrusive Cinsellikten, baharatlı, renkli, kokulu veya kötü kokulu, sapkın ya da şiddet içeren bulabilirsiniz. Ancak zekâ, dünyevi bilgelik ve kurnaz spekülasyon için yer yoktur. Aralığı acımasız obsesyon ve cehennemi karışıklık veya imha, sessiz bir tefekkür ve üstünlüğü, şeytanın etkisi aziz uzanır. Bu onu etkilemiş ve hayatı boyunca ona eşlik erken yaşta okunan yazarlar Singer arasında Talmud, Kabala ve akraba yazılarının yanı sıra, Spinoza, Gogol ve Dostoievsky olduğunu tipik bir örneğidir.

  Singer savaşı arasındaki yıllarda Varşova'da bir gazeteci olarak yazı yazma kariyerine başladı. O zaten, siyasi, sosyal ve kültürel ayaklanma kaynayan yeni akımları ile kardeşi manevi kurtuluş ve iletişim katkıda bulunan bir yazar ve şimdi onun ağabeyi, ölü, etkilenmiştir. Diğer dünyevîlik ile bir yandan inanç ve mistisizm, özgür düşünce, laiklik, şüphe ve diğer nihilizm arasındaki gelenek ve yenilenme arasındaki çatışma, Singer kısa hikaye ve roman önemli bir tema. Yaş, çekişmeli bağlılık arasındaki acı bir dram barbar çatışmalarla topikal teması, Yahudi. Ama bizim için, insanlık için endişe de tüm modern batı kültürünün korunması ve yenilenmesi arasındaki mücadeleler tarafından gerçekleştirilen Yahudi ya da Yahudi olmayan. Birçok diğer temalar arasında, Singer büyük aile kronikler ele - roman, Aile Moskat (1950), The Manor (1967) ve Emlak (1969). Bu geniş epik eserler, Thomas Mann'ın romanı Buddenbrooks ile karşılaştırılmıştır. Mann gibi, Şarkıcı, eski aileleri, İkinci Dünya Savaşı, 19. yüzyılın ortalarından itibaren yeni bir çağın ve onun taleplerine kadar kırık ve nasıl sosyal ve insani, mali, bölünmüş açıklar.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Isaac Bashevis 21 Kasım 1902 tarihinde Polonya da dünyaya gelmiştir. Polonya kökenli bir Amerikalı yazarıdır. 24 Temmuz 1991 tarihinde ölmüştür.
+ Yorum Gönder


isaac bashevis singer hayatı,  ısaac bashevis singer hayatı,  ısaac bashevis singer ingilizce hayatı,  isaac bashevis singer in hayatı