+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda J. Georg Bednorz hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  J. Georg Bednorz hayatı
  J. Georg Bednorz hakkında genel bilgiler


  Anton ve Elisabeth Bednorz dördüncü çocuğu olarak, 16 Mayıs 1950 tarihinde Almanya Federal Cumhuriyeti Neuenkirchen, Kuzey Ren-Vestfalya, doğdu. Annem ve babam, Silezya kaynaklanan, ablam ve iki kardeş evlerine terk etmek zorunda kaldı ve batıya taşındı, İkinci Dünya Savaşı'nın türbülanslar sırasında birbirleriyle görüş kaybetmişti. Ben 1949 yılında neşeli birleşimi sonra ailemizin tamamladıktan çok geç kalmış oldu.

  Benim çocukluk döneminde, babam, bir ilkokul öğretmeni ve annem, bir piyano öğretmeni, klasik müzik benim ilgi doğrudan için zor bir zaman vardı. Ben, kardeşlerim, motosikletler ve otomobiller, sabitleme solo piyano egzersizleri yapmak yerine yardımcı olmak için daha pratik fikirli ve tercih edilen oldu. Okulda, o pratik anlamda yetiştirilen ve sınıf topluluk içinde, yaratıcılık ve ekip ruhunu geliştirmek için okul saatleri dışında bile tiyatro ve sanatsal performanslar için bize ilham yardımcı sanat öğretmen oldu. Ben bile 13 yaşında klasik müzik benim ilgi keşfetti ve okul orkestrasında keman ve daha sonra trompet çalmaya başladı.

  Fizik değil, kimya ile ilgili öğrenme, doğa bilimleri hayranlık uyandırmıştı. Kimya, hatta bazen beklenmeyen sonuçlar, kendi üzerinde deneyler için fırsat, benim pratik anlamda ele iken ikincisi, daha teorik bir şekilde öğretildi.

  1968 yılında Münster Üniversitesi kimya çalışmalarına başladı, ama her nasılsa çok sayıda öğrenci tarafından oluşturulan kişiliksiz bir atmosfer nedeniyle kaybettik. Böylece yakında kimya ve fizik arasında bulunan bu alan, mineraloji cristallography benim büyük değişti.

  Bana bir yaz öğrencisi olarak üç ay boyunca, IBM Zürih Araştırma Laboratuvarı katılmak için 1972 yılında, Prof. Wolfgang Hoffmann ve Dr. Horst Böhm, öğretmenlerimi düzenlenmiş. Bu bana, benim gerçekte bilimsel eğitim nasıl bir deneyim olabilir için bir meydan okumaydı. İsviçre'ye gitmek için karar gelecek için ders ayarlayın. Ben bir üyesi oldu fizik bölümü derin bir saygı ile bir araya geldi K. Alex Müller tarafından başkanlık yapmıştır. Ben kristal büyümesi, malzeme karakterizasyonu ve katı hal kimyası farklı yöntemleri hakkında öğrenme, Hans Jörg Scheel rehberliği altında çalışıyordu. Yakında bir öğrenci, kendi hatalarından öğrenme çalışmak üzere verildi özgürlüğü bile ben de etkilendim ve böylece kendi tarzımda, yeni sorunlar yaklaşan kaybetme korkusu.

  Benim ikinci ziyaretten sonra 1973 yılında, yine Hans Jörg Scheel rehberliği altında, SrTiO3 kristal büyüme ve karakterizasyonu diploma çalışma deneysel bir parçası yapmak için 1974 yılında altı ay süreyle Rüschlikon geldi. Perovskites Alex Müller ilgi alanı ve benim iş takip ederek, bana bu sınıf malzeme araştırmalarına devam etmek için teşvik etti.

  1977 yılında Münster ek bir yıl sonra, Zürih, İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü (ETH) Katı Hal Fiziği Laboratuvarı katıldı ve doktora başladı Prof. Heini Gränicher ve K. Alex Müller gözetiminde tezi. ETH zamanı ve Hanns sürekli bir fikir kaynağı Arend grup içinde aile gibi atmosfer, minnetle hatırlıyorum. Ayrıca Alex ile daha yakından etkileşim başladı ve onun sezgisel bir şekilde düşünce ve fikirleri birleştirerek yeni bir konsept oluşturmak için onun yeteneği hakkında reamed sırasında dönemdi.

  1978 yılında, Mechthild Wennemer doktora başlatmak için Zürich beni izledi ETH, ama daha da önemlisi benim yaşam ortağı olmak. Münster Üniversitesi'nde birlikte süre içinde onu 1974 yılında tanışmış. O günden beri hayatımın bir istikrar unsuru olarak hareket ve özverili bir şekilde yukarı ve aşağı bulunuyor paylaşımı, tüm kararları için en iyi danışmanı.

  Perovskite tipi katı çözeltileri kristal büyüme ve yapısal, dielektrik ve ferroelektrik özellikleri açısından soruşturma çalışmaları tamamlanmış ve 1982 yılında IBM katıldı. Bu on yıllık bir yaklaşım 1972 yılında başlamıştı sonu oldu.

  Alex ile yoğun işbirliği yüksek-TC süperiletken oksit arama ile 1983 yılında başladı, benim görüşüme göre, uzun ve dikenli ama sonuçta başarılı bir yol. İkimiz de 1986 yılında bizim keşfin önemini kavramış, ama bilim alanında hem de dramatik bir gelişme ve değişiklikler ve kişisel yaşamlarında şaşırdık.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Johannes Georg Bednorz 16 Mayıs 1950 tarihinde Almanya da dünyaya gelmiştir. Alman fizikçilerden biridir. Başarıları nedeniyle nobel fizik ödülünü hak etmiştir.
+ Yorum Gönder


george bednorz hayatı,  george bednorz kimdir