+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Mother Teresa hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Mother Teresa hayatı
  Mother Teresa yaşamıyla ilgili bilgiler  mother-teresa.jpg

  Rahibe Teresa, Ağustos 26 **, 1910 Üsküp, Makedonya, * Agnes Gonxha Bojaxhiu doğdu. Ailesi Arnavut kökenli. On iki yaşındayken, o Tanrı'nın çağrısı güçlü hissettim. O Mesih'in sevgisini yaymak için misyonerlik gerekiyordu biliyordu. O onsekiz yaşına geldiğinde onu baba evinden Üsküp ve sol Sisters Loreto, Hindistan'da rahibeler misyonları ile İrlandalı bir topluluk katıldı. Dublin'deki bir kaç ay eğitimden sonra o 24 Mayıs, 1931 tarihinde, o onun ilk bir rahibe olarak yemin etti Hindistan'a gönderildi. Rahibe Teresa, 1931 yılından itibaren 1948 Kalküta St Mary Yüksek Okulu'nda öğretti, ama o manastır duvarları dışında bir an acı ve yoksulluk, 1948 yılında manastır okulu bırakmak ve adamak için onu üstlerinden izin aldığını, ona böyle derin bir etki yaptı kendini Kalküta gecekondu yoksulların yoksul çalışma. Diye bir fon olmasına rağmen, o Divine Providence bağlıydı ve gecekondu çocuklar için bir açık hava okula başladı. Yakında o gönüllü yardımcıları katıldı ve mali destek de gelecek. Bu mümkün, onu yaptığı çalışmalardan kapsamını genişletmek için yaptı.

  7 Ekim 1950 tarihinde, Rahibe Teresa, Holy See olan birincil görevi kimse bakmak için hazırlanan kişiler için sevgi ve bakım, "Charity, Misyonerler", kendi sırayla başlatmak için izin aldı. 1965 yılında Society Papa Paul VI bir kararname ile Uluslararası Dini bir aile oldu.

  Bugün amacıyla birçok ülkede Sisters Brothers Aktif ve tefekkür dallar oluşur. 1963 yılında Sisters tefekkür şube ve Brothers Active şube kuruldu. 1979 yılında Brothers tefekkür şube eklendi ve 1984 yılında Priest şube kuruldu.

  Misyonerler Derneği eski Sovyetler Birliği ve Doğu Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere, tüm dünyada yayıldı. Bunlar Asya, Afrika ve Latin Amerika ülkeleri çok sayıda yoksul yoksul etkin yardım sağlar, ve onlar, sel, salgın hastalık ve kıtlık gibi doğal felaketlerin ardından yardım çalışma yürütmesi ve mülteciler için. Sırası da shut-ins, alkolikler, evsizler, ve AIDS hastalarına özen Kuzey Amerika, Avrupa ve Avustralya, evler vardır.

  Dünya çapında Charity Misyonerler destekli ve 29 Mart 1969 tarihinde resmi bir Uluslararası Derneği oldu Co-İşçi tarafından yardım edilmektedir. 1990'lara gelindiğinde, 40'tan fazla ülkede bir milyondan fazla Co-İşçi vardı. Co-İşçi ile birlikte, Charity, Misyonerler aileleri Rahibe Teresa ruhu ve charism takip etmeye yatıyordu.

  Rahibe Teresa çalışmaları tanınan ve beğeni toplayan dünya çapında ve o, Papa John XXIII Barış Ödülü (1971) ve onun uluslararası barış ve anlayış (1972) tanıtımı için Nehru Ödülü de dahil olmak üzere, çok sayıda ödül ve ayrım aldı olmuştur. Aynı zamanda bu Balzan Ödülü (1979) ve Templeton ve Magsaysay ödül aldı.

  Nobel Anlatım, Barış 1971-1980, Şarj Editör, Editör Irwin Abrams, Dünya Bilimsel Publishing Co, Singapur, 1997 Frängsmyr Tore

  Bu otobiyografi / biyografi ödülü anda yazılı ve kitap serisi Les Prix Nobel ilk kez yayımlandı. Daha sonra düzenlenebilir ve Nobel Anlatım yayınlanamaz. Bu belge alıntı için, yukarıda gösterildiği gibi her zaman kaynak belirtiniz.

  * Eski Üsküp, Osmanlı İmparatorluğu bir kasaba.

  ** Rahibe Teresa doğum tarihi tartışmalı: "Yani ilgisiz o kendi yaşam anlatan ilişki doğruluğu hakkında, ve bu yüzden uzun yıllardır onun hakkında yazılmış bir şey okumak ve kitap onun doğum arkaya aslında istemeyenler 27 Ağustos 1910 olarak yanlış kaydedilmiş. Hatta kendi doğum tarihi olarak Hint Loreto Giriş Kitabı çıktı. o tarih olduğunu ona arkadaş, eş-işçi ve Amerikalı yazar Eileen Egan, sır Aslında, hangi o onu Hıristiyan hayatın başlangıcıydı Agnes Gonxha Bojaxhiu vaftiz edildi. Rahibe Teresa şüphesiz daha önemli, ama daha az aslında önceki gün, Sırbistan, Üsküp doğumlu başkası değildi. " (Spink, Kathryn: Rahibe Teresa: Yetkili Biyografi, HarperSanFrancisco, 1997.  Rahibe Teresa, 5 Eylül 1997 tarihinde vefat etti.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Mother Teresa 26 Ağustos 1910 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1979 yılında Nobel Barış Ödülü kendisine verilmiştir. 5 Eylül 1997 yılında ölmüştür.
+ Yorum Gönder


mother teresa hayatı,  mother teresa ingilizce biyografi,  mother teresa kimdir kısaca,  mother teresa ingilizce hayatı,  mother teresa türkçe hayatı,  mother teresanın hayatı