+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Otto Meyerhof hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Otto Meyerhof hayatı
  Otto Meyerhof yaşamı hakkında bilgiler

  Otto Meyerhof 12 Nisan 1884 tarihinde Almanya da dünyaya gelmiştir. Doktor ve biyokimyacı dır. Tıp alanında başarıları olmuştur. 6 Ekim 1951 tarihinde Ölmüştür.
  Otto Meyerhof yaşamı hakkında bilgiler.jpg


  Otto Fritz Meyerhof Hannover, 12 Nisan 1884 tarihinde doğdu. Felix Meyerhof, o şehirde bir tüccar ve eşi Bettina Mayıs oğludur. Doğumundan kısa bir süre sonra ailesi o Wilhelm Gymnasium (klasik ortaokul) gittim Berlin'e taşındı. 14 yaşındayken okulu bırakarak, o böbrek sorun, 16 yaşında, saldırdı ve yatakta uzun süre geçirmek zorunda kaldı. Bu dönemde zorla hareketsizlik o annesinin sürekli arkadaşlık çok etkilendi. O, çok okumak şiir yazdı, çok sanatsal ve ruhsal gelişimini bir süre geçti. Mensubu ettikten sonra, o, Freiburg Berlin, Strasbourg ve Heidelberg tıp okudu.

  1909 yılında tıpta psikiyatrik bir konu hakkında bir tez ile mezun oldu ve bir süre için psikoloji ve felsefe adadı Mesajlar zur psychologischen Theorie der Geistesstörungen (zihinsel bozuklukları psikolojik teori Katkıları) ve Goethes Methoden üzerine bir deneme adlı bir kitap yayıncılığı der Naturforschung (Goethe bilimsel araştırma yöntemleri). Ancak Otto Warburg etkisi altında, kim daha sonra Heidelberg, her zamankinden daha fazla oldu ve hücre fizyolojisi daha fazla ilgileniyor. Heidelberg Bredig fiziksel kimya, kısa bir süre için çalıştıktan sonra, Meyerhof Heidelberg Klinik laboratuvar ve Napoli Zooloji İstasyonu biraz zaman geçirdim. İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri Madde Yaşam Kimyasal Dynamics olarak yayımlanan, Kiel teslim ve konferanslar; 1912 yılında Profesör Bethe altında, 1913 yılında nitelikli Kiel, bir üniversite fizyoloji öğretim üyesi olarak gitti. 1915 yılında Profesör Höber Fizyoloji Enstitüsü Müdürlüğü üstlendi, Meyerhof Yardımcısı olarak atandı. 1918 yılında Yardımcı Doçent oldu. 1923 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde Biyokimya Profesörlük teklif, ancak Almanya, onu kaybetmek istemeyen ve 1924 yılında C. Neuberg, F. Berlin-Dahlem çalışan grup, katılmak için Kaiser Wilhelm Gesellschaft tarafından istendi. Haber, M. Polyani, ve H. Freundlich.

  1929 yılında yeni kurulan Heidelberg Tıp Araştırma Kaiser Wilhelm Enstitüsü ücret almak istendi. 1938 yılında koşulları onun için çok zor oldu ve o Almanya'yı terk etmeye karar verdi. 1938 yılından 1940 yılına kadar o Josiah Macy, Jr Vakfı tarafından mali yardım edildi Paris Institut de biologie fiziko-chimique Araştırma Direktörü olarak görev yaptı.

  Ancak, Haziran, 1940 yılında Naziler Fransa'yı işgal edince, o Paris'e kaçmak zorunda kaldı. Toulouse, ailesi ile birlikte sürüş, orada Tıp Fakültesi arkadaş, ama kaçış gerekli oldu ve trajik bir uçuş izledi. Sonunda, Unitarian Servisi Komitesi'nin yardımı ile İspanya ulaştı ve sonuçta, Ekim 1940 yılında, Amerika Birleşik Devletleri, Pennsylvania Üniversitesi ve Rockefeller Vakfı tarafından Fizyolojik Kimya Araştırma Profesörü sonrası kendisi için yaratılmış olan.

  Meyerhof o hücrelerde oksidasyon mekanizmaları ve ısı üretimi kalorimetrik ölçümü yoluyla gazı analizi yöntemleri uzanan chicfly işgal edildiğini, onun daha önceki çalışmaları devletlerin kendi hesabına. Bu şekilde o deniz kestanelerinin yumurta, kan hücreleri ve çeşitli bakteri ve nitrifikasyon bakterileri özellikle solunum süreçler metabolizmasını çalıştı.

  Aynı zamanda uyuşturucu ve oksidasyon prosesleri metilen mavisi ve ölen hücrelerin solunum etkilerini inceledi. Fiziko-kimyasal oksijen solunumu ve alkol fermantasyonu arasındaki benzetme, onu bu süreçler aynı konuda, yani, maya özü hem çalışma neden oldu. Bu çalışma ile o sonra incelenmiştir ana kadar, tüm hücre ve dokuların bulunamadı solunum bir co-enzim, keşfetti. Aynı zamanda o da alkolik fermantasyon bir co-enzim bulundu. Ayrıca oksijen transferini SH grup kapasitesi keşfetti; Hopkins SH organları hücreleri izole ettikten sonra, Meyerhof sulphydryl grubun yardımıyla hücre içinde doymamış yağ asitleri okside olduğunu gösterdi. Meyerhof yakın kas solunum eğitimi aldıktan sonra, kas enerji değişiklikleri araştırdık.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Otto Meyerhof olarak tanına bu ünlü ismin asıl adı Otto Fritz Meyerhdir. bunun dışında Otto Meyerhof bilindiği giib laman asıllıdır. ve bunun dışında çalıştığı alanlar hekimlik ve biyokimyacılıktır. bunun dışında ünlü çalışmaları olan Otto Meyerhof son olarak nazi almanyası yüzünden ülkesini terk etmiştir.
+ Yorum Gönder


otto mayerhof hayatı,  otto mayerhof,  otto mayerhof kısaca hayatı,  otto mayerhof kimdir ,  Otto mayerhof buluşları ve kısaca hayatı,  otto mayerhof kısa hayatı