+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Rita Levi-Montalcini hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Rita Levi-Montalcini hayatı
  Rita Levi-Montalcini yaşamı hakkında bilgi

  Rita Levi-Montalcini yaşamı hakkında bilgi.jpg

  Benim ikiz kardeşi Paola ve ben, 22 Nisan 1909, dört çocuğundan en küçüğü tarihinde Torino'da doğmuştur.
  Bizim anne Adamo Levi, bir elektrik mühendisi ve yetenekli matematikçi ve Adele Montalcini, yetenekli bir ressam ve zarif bir insan. Bir kalp krizi on iki yıl önce ölen ağabeyi Gino, en iyi bilinen İtalyan mimarların biri olan ve Torino Üniversitesi'nde profesör oldu. Paola ve benden beş yaş büyük kız kardeşi Anna, onun çocukları ve torunları ile Torino yaşıyor. En ergenlik yılından bu yana, o büyük İsveçli yazar, Nobel ödüllü Selma Lagerlöf hevesli bir hayranı olmuştur ve o kadar çok bir yazar olmaya karar verdi ve İtalyan destan "à la Lagerlöf" tanımlamak için onu coşku ile beni etkilemiştir. Ancak işler farklı bir hal almaya.

  Bize en güzel bir aile ortamı, sevgi ve karşılıklı özveri dolu yaşadı. Her iki ebeveyn de son derece kültürlü ve bize fikri takip yüksek takdir aşılamış. Ancak, tipik bir yaşam Viktorya tarzı, bütün kararlar aile başkanı, kocası ve babası tarafından kabul ediliyordu. O pahalıya bizi sevdi ve kadınlar için büyük bir saygı vardı, ama profesyonel bir kariyer, bir eş ve anne görevleri ile müdahale inanıyordu. - Anna Paola ve ben profesyonel bir kariyer yolu açık ve Üniversiteye kayıt olmaz çalışmalarda meşgul olmaz O nedenle bize üç karar verdi.

  Çocukluğumdan beri, Paola olağanüstü bir sanatsal yetenek ve babanın karar boyama onu tam zamanlı bağlılık engel olamadı. O İtalya'nın en seçkin kadın ressamların biri oldu ve hala tam olarak faaliyete şu anda. Ben bir daha zor bir zaman vardı. Yirmi anda, ben belki babam tarafından tasarlanan dişil bir rol uyum olamayacağını fark etti ve onu profesyonel bir kariyer yapmaya izin istedi. Sekiz ayında, Latince, Yunanca ve matematik benim boşlukları dolduran lise mezunu ve Turin tıp fakültesine girdi. İki üniversite meslektaşları ve yakın arkadaş, Salvador Luria ve Renato Dulbecco'nun almak için sırasıyla Fizyoloji veya Tıp Nobel Ödülü, on yedi ve on yıl önce aynı en prestijli ödülü alacak. Üçümüz, ünlü İtalyan histolojist Giuseppe Levi öğrencileri. Biz biyolojik bilim mükemmel bir eğitim için, böyle bir yaklaşım, hala alışılmadık bir şey, bir seferde en titiz bir şekilde bilimsel sorunlara yaklaşım öğrenilen için ona borçlu.

  Tıp ve Cerrahi summa cum laude derecesi ile 1936 yılında tıp fakültesinden mezun oldu ve temel araştırma, tıp mesleğinin tamamen kendime ayırmaya ya da aynı anda takip gerekip gerekmediğini hala belirsiz, nöroloji ve psikiyatri alanında üç yıllık uzmanlık kayıtlı nöroloji. Benim karışıklık çok uzun değildi.

  Mussolini, 1936 yılında on İtalyan 'bilim adamları' tarafından imzalanan "Manifesto başına la Difesa della Razza" yayınladı. Manifesto yakında-Aryan olmayan İtalyan vatandaşlarına, akademik ve mesleki kariyerlerini engelleme yasaların yürürlüğe konması izledi. Nörolojik bir enstitünün konuğu olarak Brüksel'de geçirdiği kısa bir süre sonra, ailemle katılmak için, Alman ordusu, Bahar 1940 Belçika işgalin eşiğinde Torino döndü. Sonra bize kalan iki alternatif, Amerika Birleşik Devletleri göç etmek, ya da ne destek ne de yaşadık, dış Aryan dünya ile bağlantısı gereken bazı faaliyetlerini sürdürmeye. Ailem bu ikinci alternatif seçti.
  Daha sonra evde küçük bir araştırma birimi inşa etmeye karar verdi ve yatak odamda yüklü. Benim ilham Viktor Hamburger raporlama civciv embriyolarında uzuv ekstirpasyonu etkileri 1934 makale oldu. Giuseppe Levi, Naziler tarafından işgal Belçika'dan kaçmış Turin döndü ve bu nedenle, benim için büyük bir gurur, benim ilk ve tek asistan olma, bana katıldı proje ancak başlamıştı.


  Torino 1941 yılında Anglo-Amerikan hava kuvvetleri tarafından ağır bombalanması, Torino terk edip, benim mini laboratuvar yeniden inşa ve benim deneyler yeniden bir ülke kulübe geçmek için bu zorunludur. 1943 yılının sonbaharında, İtalya, Alman ordusu tarafından işgali bize Piemonte bölgesindeki şimdi tehlikeli bir sığınak terk ve savaşın sonuna kadar yeraltında yaşamış Floransa, kaçmaya zorladı.

  Floransa'da çok yakın, sevgili arkadaşlar ve cesur "Partito di Azione" partizanları ile günlük temas oldu. 1944 yılının Ağustos ayında, ilerleyen Anglo-Amerikan orduları Floransa terk Alman işgalciler zorladı. Anglo-Amerikan Genel Müdürlük, bir tıp doktoru olarak işe alındı ​​ve yüzlerce savaş sürüyordu Kuzey Floransa getirildi savaş mülteci kampına atanan. Ben de onlarla paylaşarak, onların acı ve ölüm günlük tehlike hemşire ve tıp doktoru olarak sorumlu olduğu, salgın hastalıklar, bulaşıcı hastalıklar ve karın tifüs mülteciler arasında ölüm yayıldı.

  İtalya'da Mayıs 1945'te savaşın sona erdi. Torino Üniversitesi'nde akademik pozisyonları devam ailemle birlikte geri döndü. 1947 Güz, ona katılmak ve biz yıllarca önce civciv embriyo vardı deneyler tekrar Profesör Viktor Hamburger gelen bir davet, hayatımın seyrini değiştirmek için.

  St Louis sadece 10-12 ay kalması planlanan olmasına rağmen, araştırma mükemmel sonuçlar beni İtalya'ya dönüşü ertelemek için bu zorunludur. 1956 yılında Doçent pozisyon sunulan ve 1958 yılında Profesör, 1977 yılında emekli olana kadar düzenlenen bir pozisyon. 1962 yılında bu şehir ve St Louis arasında benim zaman bölme, Roma'da bir araştırma birimi kuruldu.
  Ben de 1969 yılından 1978 yılına kadar Roma, İtalyan Ulusal Araştırma Konseyi, Hücre Biyolojisi Enstitüsü Müdürü olarak görev yaptı. 1979 yılında emekli üzerine, ben bu aynı enstitü Konuk Profesör oldu. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Rita Levi Montalcini bilindiği gibi italyan biridir. bunun dışında Rita Levi Montalcini aynı zaman da ünlü bir nörologdur. bunun dışında Rita Levi Montalcini kendi alanın da pek çok çalışmalar yapmış hatta yapmış olduğu bir çalışmasın da ödül bile almıştır.
+ Yorum Gönder


rita levi montalcini,  rita levi montalcini kimdir,  rita levi montalcini hayatı,  rita levi-montalcini,  rita levi montalcini kısaca hayatı