+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Sir Alexander Fleming hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Sir Alexander Fleming hayatı
  Sir Alexander Fleming yaşamı hakkında bilgiler


  mackenzie_01.jpg
  Lochfield Darvel yakın Ayrshire, İskoçya, Sir Alexander Fleming 6 Ağustos 1881 tarihinde doğdu. Politeknik katıldı Londra'ya taşınmadan önce yükselmek Moor Okulu, Darvel Okulu ve Kilmarnock Akademisi katıldı. O St Mary Tıp Okulu, Londra Üniversitesi girmeden önce bir kargo ofisinde dört yıl geçirdi. O, 1906 yılında üstün başarı ile nitelikli ve Sir Almroth Wright, aşı tedavisi öncü altında St Mary araştırma başladı. MB, BS, (Londra), 1908 yılında Altın Madalya kazandı ve 1914 yılına kadar St Mary bir öğretim görevlisi oldu. Organında belirtildiği Ordu Tıp Kolordu bir kaptan olarak I. Dünya Savaşı boyunca görev yaptı ve 1918 yılında St.Mary 's döndü Okulu 1928 yılında Profesör seçildi ve Bakteriyoloji Onursal Profesör, 1948 yılında Londra Üniversitesi oldu. 1943 yılında Royal Society üyeliğine seçildi ve 1944 yılında şövalye oldu.

  Erken onun tıbbi hayatında, Fleming, kan doğal bakteriyel eylem ve antiseptikler ilgilenmeye başladı. O, onun askeri kariyeri boyunca yaptığı çalışmalar devam edebilmek ve terhis o hayvansal dokular için toksik olmaz antibakteriyel maddeler üzerinde çalışmak üzere yerleşmiş. 1921 yılında «dokular ve salgıları» keşfetti o Lizozim adında bir önemli bakteriyolitik bir madde. Hakkında bu kez, insan kanı ve diğer vücut sıvıları, o daha sonra penisilin titrasyon için kullanılan hassasiyet titrasyon yöntemleri ve testleri geliştirmiştir. 1928 yılında, grip virüsü üzerinde çalışırken, o kalıp stafilokok kültür plaka üzerinde kazara geliştirilmiş ve kalıp, kendi etrafında bir bakteri ücretsiz daire yaratmıştı olduğunu gözlemlemiştir. O, daha fazla deneme yapmak ilham ve 800 kez seyreltilmiş bile bir kalıp kültür, stafilokok büyümesini önlediğini buldu. O aktif madde penisilin adlı.

  Sir Alexander lizozim ve penisilin orijinal açıklamalar da dahil olmak üzere, bakteriyoloji, immünoloji ve kemoterapi çok sayıda makale yazdı. Tıbbi ve bilimsel dergilerde yayınlanmıştır.

  Cerrahlar (İngiltere), 1909 Royal College of Üyesi ve Royal College of Physicians (Londra), 1944 Üyesi Fleming, pek çok ödül kazanmıştır. Williams Julius Mickle Bursu, University of London (1942); Charles Mickle Bursu, Toronto Üniversitesi (1944 Onlar Hunterian Profesör (1919), Arris ve Gale Öğretim Görevlisi (1929) ve Kraliyet Cerrahlar Koleji Onursal Altın Madalya (1946) ); John Scott Madalyası, Philadelphia (1944) Şehir Guild; Cameron Ödülü, Edinburgh Üniversitesi (1945); Moxon Madalyası, Royal College of Physicians (1945); Kesici Öğretim Üyesi, Harvard Üniversitesi (1945), Albert Altın Madalyası, Royal Society Sanat (1946), Altın Madalya, Royal Society of Medicine (1947); Liyakat Madalyası, ABD (1947); ve Alphonse X Grand Cross Wise, İspanya (1948).

  Genel Mikrobiyoloji Derneği Başkanı olarak görev yaptı, o Bilim ve dünyanın hemen hemen tüm tıbbi ve bilimsel toplumlarda Şeref Üyesi Papalık Akademisi Üyesi olarak görev yapmıştır. O, 1951-1954 döneminde birçok ilçeler ve şehirlerin ve Kiowa kabilesi Fahri Baş Doy-gei-tau Freeman Edinburgh Üniversitesi Rektörü oldu. Ayrıca, neredeyse otuz, Avrupa ve Amerikan Üniversiteleri doktora, honoris causa, derece layık görüldü.

  Fleming 1915 yılında, Sarah Marion Killala McElroy, İrlanda, 1949 yılında ölen evli. Oğulları genel bir tıp doktoru.

  Fleming 1953 yılında tekrar evlendi, onun gelin, St Mary bir Yunan meslektaşı Dr. Amalia Koutsouri Voureka oldu.

  Onun küçük günlerde Bölgesel Ordusu'nun keskin bir üyesiydi ve Londra İskoç Alay özel olarak 1900 ila 1914 arasında görev yaptı.

  Dr. Fleming, 11 Mart 1955 yılında öldü ve St Paul Katedrali gömüldü.

  Nobel anlatım, Fizyoloji veya Tıp 1942-1962, Elsevier Publishing Company, Amsterdam, 1964 itibaren
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Sir Alexander Fleming veya bilinen adı ile Alexander Fleming bilindiği gibi iskoçyalıdır. ve ayrıca iskoçyalı bir bakteriyoktur. bunun dışında bilindiği gibi Alexander Fleming aziz mary hastanesinde çalıştığı zaman lar da pek çok çalışmalar yapmıştır. farklı bir cinste bulunanbir küfün üzerin de çalışmalar yapmıştır.
+ Yorum Gönder


alexander fleming hayatı,  alexander fleming,  alexander fleming hayatı ingilizce,  alexander fleming kısaca hayatı,  alexander fleming hayatı özet,  alexander fleming ingilizce hayatı