+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda İskender Paydaş Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  İskender Paydaş Biyografisi
  İskender Paydaş Biyografisi

  skender-payda-.jpg

  1967 İstanbul doğumlu, Prodüktör Ve Aranjör.  Ünlü orkestra şefi Muhittin Paydaş’ın oğludur. Milli kaleci Cihat Arman ise dedesidir. Babasının (Muhittin Paydaş ve Lordlar) orkestra provalarını evde yapmasından dolayı doğumundan beri müzikle iç içe. İlk enstrumanı üç yaşında davul olmuş. Öncesinde ise evdeki tüm tencere ve boya kutuları onun müzik aletleri olmuştur. Beş yaşında piyano dersleri almaya başlamıştır. “Büyük İskender” ismi ile şarkıcılığa başladı. Beş ve yedi yaşlarında çıkardığı iki 45'lik single’ı ve babasının orkestra şefliğinde Türkiye turnelerinde toplam 145 konseri var. 2005 yılında kurduğu ve halen devam eden 12 kişilik İskender Paydaş Orkestrası’nın hem şefi, hem de klavyecisi. Ajda Pekkan ve Nazan Öncel’e ve daha birçok sanatçının konserlerinde orkestra olmuşlar.

  Kendi Ağzından İskender Paydaş

  Zaten ben müziğin içine doğdum. Babamın da müzisyen olması sebebiyle, bütün çocukluğum müzisyenler ve şarkıcıların arasında geçti. ‘70lerde gruplar evlerin salonlarında prova yapardı. Bir sürü gitar, davul, org, trompet gibi enstrümanların bulunduğu bir ev salonu hayal edin. İşte benim için en ilginç lunapark, en müthiş oyuncaklar onlardı zaten. Bütün mahalle arkadaşlarıma hayali enstrümanlar dağıtıp, onlarla orkestra oluşturup müzik yapmaya çalışırdım. Tabii saçma sapan bir şey olurdu. Belki de ilk aranjörlük, prodüktörlüğüm böyle başlamış oldu. Evde tava tencere gibi nadide enstrüman parçalarından setimi kurar, anneanneme sonu bitmek bilmez konserler verirdim. Şimdi düşünüyorum da bana iyi katlanmışlar.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  İskender Paydaş bilindiği gibi türkiyenin en ünlü ve en yetnekli aranjörve sanatçılardan biridir. bunun dışında İskender Paydaş aynı zamanda yapımcılık da yapmaktadır. babası da ünlü bir sanatçı idi. (orkestra şefi)bundan dolayıdaha küçük yaşlarda müzik ile uğraşmıştır.
+ Yorum Gönder


iskender paydaş,  iskender paydaş biyografi,  iskender paydas