+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Thomas Edison Öğrenim Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Thomas Edison Öğrenim Hayatı
  Thomas Edison eğitim

  En önemli mucitlerden biri olan Thomas Alva Edison ilköğrenimine yaşadığı bir hastalık dolayısıyla geç başladı. Ancak yaklaşık üç ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı.

  11 Şubat 1847 tarihinde Amerikan da dünyaya gelmiştir. Erektiriki icat etmiştir. Ampulün icadıla ünlü olmuştur. 18 Ekim 1931 tarihinde ölmüştür.

  thomasedison3.jpg
  Öğretmen olan annesi eğitimini evde üstlendi. Okuması ve tecrübe edinmesi için onu sık sık kontrol ediyordu. Derslerinin çoğu çok iyidi. Son derece meraklı ve yaratıcı kişiliğe sahip bir çocuk olan Edison, 10 yaşına geldiğinde kendisini fizik ve kimya kitaplarına verdi.Bu arada evlerinin kilerinde bir kimya laboratuvarı kurdu. Özellikle kimya deneylerine ve Volta kaplarından elektrik akımı elde etmeye yönelik araştırmalara ilgi duydu; bir süre sonra arkadaşıyla telgraf yaptı ve Mors alfabesini öğrendi.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Thomas Edison dünyanın ne çok tanıdığı ve bildiği mucitlerden biridi.r bunun nedeni bilindiği gibi Thomas Edisonın ampulü icat etmesidir. bunun dışında Thomas Edison aynı zaman da döneminin başarılı iş adamlarından biridi.r son olarak amerikelı mucit 84 yaşın da ölmüştür.
+ Yorum Gönder