+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Marlo Morgan Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Marlo Morgan Kimdir
  Marlo Morgan kısa yaşamı

  marlomorgankimdir.jpg


  Emekli bir tıp doktoru olan Morgan; 50 yaşında iken, katıldığı bir kongrede Avustralya'lı bir doktorla tanıştı. Bu doktor tarafından Avustralya'ya davet edildi. Yaptığı bu yolculuk sırasında, Aborjin'lerin (Avustralya'nın yerli halkı) dışlandığını farketti. Aborjinlerin aralarına izin vermesi sonucunda; onlarla toplantılar yaptı. Yaşadıklarının torunlarına aktarmayı düşündüğü için, bir kitap yazma kararı aldı. Kitap gerçekten çok tutuldu. Harper Collins şirketine 1.7 milyon dolara yayın hakları verildi (1994).
  United Artist şirketine film için yayın hakları veririlince Aborjinler protesto ettiler. Bir grup Aborjin 1996 yılında ABD'ye gelip film çekimlerini engellemek istedi. Başarılı da oldular.
  Morgan bu protestocularla tanıştıktan sonra hikâyenin aslında uydurma olduğunu itiraf etti. Daha sonraki baskılarında bu not halinde verildi. Aborjinler'le tanışmasının, Tanrının ona verdiği bir armağan olduğunu düşünen yazar; (Amerika'ya döndükten sonra) halen Aborjin hakları için çalışmakta ve Aborjinlerin kendisine verdiği isimle ''Gezgin Dil'' olarak, kendi bilgilerini seminerler vasıtasıyla, insanlara aktarmaktadır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Marlo Morgan bilindiği gibi he çok önemli ve ünlü bir yazar hem de başarılı bir metafizikçidir. bunun dışında Marlo Morgan dünyaca ünlü ve uluslar arasın en iyi kitaplardan biri olan bir çift yürek adlı kitabın da yazarıdır. bunun dışında zaten galiba başka kitabı da bulunmamaktadır.
+ Yorum Gönder


marlo morgan hayatı,  marlo morgan kimdir