+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Duman Hakkında Tüm Bilgiler, Duman Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Duman Hakkında Tüm Bilgiler, Duman Kimdir
  Duman kısa yaşamı

  Duman.jpg


  Doksanlı yıllarin başlarında müzik yaşantilarına başlayan grup elemanlarından Kaan Tangöze (Vokal) ögrenim görmek amacı ile gittiği Seattle’da müzik yaşamına devam etti ve oradayken Türkiye’de çıkarmak istediği albüm için parçalarını hazırladı.
  Türkiye’de bulunan grubu Mad Madame ile Saettle ve Los Angeles’da yayınlanan toplama albümlerde yer aldi.
  Türkiye’ye döndüğünde Blue Blues Band ile beraber çalışan Batuhan Mutlugil’i (Gitar) ve Ari Barokas (Bas Gitar) ile beraber çaldıklari Mad Madame grubuna dahil ederek DUMAN isminde şimdiki gruplarini kurdular.

  Böylece DUMAN “Eski Köprünün Altında” isimli albümleri ile büyük bir dinleyici kitlesinede ulaşmayı başardı.
  Çoğunlukla davulcu sorunu yaşayan grup bir çok isimle beraber çalıştı ama çoğunlukla albüm ve konserlerinde Türkiye’nin en basarili isimlerinden Alen Konakoğlu (Davul) eşlik etti.
  Özellikle “Belki Alışman Lazım” isimli albümden sonra stüdyo ve konser çalışmaların Alen Konakoğlu DUMAN grubunun 4. ismi oldu.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Duman bilindiği gibi türkiyenin ünlü ve çok sevilen ünlü erkek grubudur. pek şarkıları vardır ve çoğu dillerden düşmemektedir. özellikle senden daha güzel ve beni yak adlı şarkıları çok beğenilen şarkılarındandır. bunun dışında far ettiniz mi bilmiyorum ama grubun solisti şarkı söyler iken sanki sarhoş gibi.
+ Yorum Gönder


duman,  duman grubu üyeleri,  duman grup üyeleri