+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Michel De Nostradamus Hayatı Ve Kehanetleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Michel De Nostradamus Hayatı Ve Kehanetleri
  Michel De Nostradamus kısa yaşamı

  Michel De Nostradamus Hayatı Ve Kehanetleri.jpg

  Nostradamus karşıtlarının başında yüzyılımızın başlarında yaşayan özellikle de Okült çalışmalarıyla tanınan araştırmacı Colin de Plancy gelir, “Cehennemin Sözlüğü” adlı kitabında Kahin´i katı biçimde eleştirir. Plancy´e göre Nostradamus, doktorluktan sıkılmış ve çok para kazanabileceği bir alan olan falcılığı seçmiştir, yaşadığı çağ bunun için çok uygundur. Aslında hiçbirşeyi önceden bilememiş ve halkı aldatmıştır. Plancy, kehanetlerin takvimsel olduğunu da iddia eder yani bin yalandan bir gerçek çıkar, o da yakıştırma veya safça bir inanç olabilir.Üstelik, kehanet yapılamaz çünkü gelecek diye birşey yoktur zira henüz yaşanmamıştır.

  Nostradamus ile ilgili iddialar

  Bu iddialar öncelikle mantıklı görünürler hatta savunulmaları dahi mümkündür ama biraz ciddiyetten sonra safça ve amatörce oldukları hemen farkedilir. Bir kere Nostradamus´un yaşadığı dönemin özellikle falcılık için en uygun çağ olduğunu söylemek mümkün değildir, aksine bugün çok daha uygun bir çağdır. Astroloji ve diğer Okült konular günümüzde daha etkin ve popülerdir. Unutulmamalı ki, Kahin´in yaşadığı çağda Engizisyon gibi öldürücü bir bela da vardı, günümüzde hala izleri ve meraklıları kalsa da, artı insanlar yakılmıyorlar. Öte yandan Nostradamus´un doktorluktan sıkıldığını söylemek saçmalık olur, yaşamı hakkında burada okunanlar gerçektir ve bu yaşam öyküsünün içinde inanılmaz güç, olağanüstü bir tıp adamının muhteşem başarıları ve kariyeri görülür. Günümüzde yaşasaydı Nostradamus´un Nobel´e aday gösterilmesi kaçınılmaz bir sonuç olurdu. Takvimsel kehanet iddiasına gelince önümüze bilim çıkar, istatistik ve endüstriyel ve hatta politik varsayımlar ve planlar karşımıza gelir. Hangi metodu kullanırsanız kullanın sonuçta bir tahmin sanatı vardır, bir köşe yazarı ortamı gözleyerek, veriler toplayarak, geçmiş deneyimlerini kullanarak geleceği tahmin eder ve uyarılarda bulunur. Doğru tahminler onu başarılı kılar oysa yaptığı kehanetten başka birşey değildir. Nostradamus´un metodlarını tabii ki tam olarak bilemiyoruz ama 430 yıl kadar evvel yazılan bir kitapta, Hister ve Franko adlı iki liderden, Yeni Dünya´daki (ABD) üç K kardeşlerden (Kennedy´ler), Ay´ın yüzüne inileceğinden ve bundan öteki büyüğün üzüleceğinden (ABD VE SSCB), bir kralın gözü delinerek öleceğinden ve 1666 tarihi verilerek Londra´nın yanacağından söz ediliyorsa ve bunlar gibi daha birçoğu gerçekleşmişse oturup düşünmek gerekir. Burada bilinmeyen, gizemli bir olay vardır ve sonuç olarak da ille de herşeyi sınırlı bir mantık çerçevesinde anlamamız da gerekmez. Macar araştırmacı İonescu, Nostradamus´un geleneksel evrensel düşünce temsilcisi olduğunu, kullandığı dilin Yahudi gizemciliğinin alfabesi olan Kabbala yorumunda geçerli olan gizli bir dil olduğunu ileri sürer. İonescu, Kahin´in simya çalışmalarını da incelemiş ve bunları resimleyerek yorumlar aramıştır, sonuçta onun çok iyi bir etimolojist, astrolog, astronom ve tarihçi olduğunu belirtirken özellikle de “Centuries”in son bölümlerinin İncillerden biri olan Aziz Yuhanna veya St John İncilinin Apokalips yani “Kıyamet” bölümünden yola çıkılarak yazıldığını ekler.

  Fiziğin babası, yerçekiminin bulucusu Newton, “Centuries” uzun yıllar incelemiş ve aramıştır. Büyük Goethe ölümsüz eseri Faust´da “Fırla kaç, buradan geniş evrene çık, Nostradamus´un eliyle yazdığı bu büyülü kitabın kılavuzluğu sana yetmiyor mu? Onun sayesinde herşeyi yıldızları bile öğreneceksin..”diyordu. Daha sonra da; “Nostradamus bunları nasıl yazabildi? Nasıl bu kehanetlerde bulunabildi?”derken, gizemi çözmek için ne kadar zorlandığını anlatmak amacındaydı. Gerek Goethe, gerekse de Nostradamus ile yakından ilgilenen Jung ve Russell onun bir bilim adamı, binlerce can kurtaran iyi bir doktor, başarılı bir kimyager ve İnsanlığın geleceğini gören iyi bir kahin olduğunu söylerler ama Nostradamus gelecekle ilgili yazdıklarını bir tülle örttü zira kendine insan diyen canlı türünün zaaflarını da iyi biliyordu, istedi ki eğer bu tülü aralayabilecek olanlar varsa gerçeği ancak onlar bilsinler ve bilgelikleri oranında görebildiklerini anlatsınlar. Ve bu kural aslında İnsanlık kadar eski, bilinç kadar özgün bir gizem kuralıdır.

  Kehanetleri:

  HİNDİSTAN Kehanet: Sonia Gandhi veya Priyanka Gandhi Vadra Hindistan Başbakanı olacak. Tarih: Ocak 2001 Yorum: Nostradamus’un 2/54 no’lu kehanetinde Avrupa’dan uzak bir ülkede “Romalı” yani İtalyan kanı taşıyan bir kız lider olacak. Sonia Gandhi, öldürülen eski Başbakan Rajiv Gandhi’nin İtalyan eşinden olma kızıdır. Ama Sonia’nın kızı 27 yaşındaki Priyanka Gandhi Vadra’da yarı İtalyan’dır. Fakat görüldüğü kadarıyla genç kız Nehru-Gandhi mirasına gönüllü değildir. Fakat bir milyardan fazla Hintli’ye göre genç kızın olağanüstü karizması lider olması için yeterlidir ve desteklenmektedir. Ve yorumlara göre 2001 Ocak ayı içinde durum açıklık kazanacaktır.

  ABD “Deprem ve volkanik patlama” Kehanet: Los Angeles, San Francisco veya Seattle’de büyük bir deprem ya da patlama olacak. Tarih: Ocak 2001-Ekim 2003 arasında. Yorum: Bir diğer önemli kaynak olan “Uyuyan Kahin” Edgar Cayce’e göre, içinde bulunduğumuz dönem yani 1998-2001 arası depremlerin, volkanik patlamaların ve kasırgaların artış dönemidir. Nostradamus’da benzer kehanetlerde bulunmuştur. Fakat ilgili dörtlükte (1.87) “Arethusa” adlı bir yerden de söz etmektedir. Bu isim Yunan Mitolojisi’nin ünlü bir su perisinin (Nymph) adıdır ve heykeli bugün İtalya Siracusa’da bulunmaktadır yani Etna Yanardağı’nın yakınındadır. Ve ABD’nin batı kıyısında da Etna isimli bir yer vardır. Ama bazı yorumculara göre kasdedilen yer ABD değil, İtalya’daki Etna’dır.

  SÜPERNOVA ve PAPA Kehanet: 400 yıldan sonra ilk kez bir süpernova çıplak gözle görülecek ve Papa değişecek. Tarih: Şubat 2001 Yorum: Nostradamus’un öngördüğü “7 gün boyunca günler ve gecelerde gökte parlayacak” dediği kozmik olay bu süpernova olabilir mi? Eğer oysa Kahin, bu olayın hemen ardından Papa’nın (John Paul II)’i Vatican’ı terkedeceğini söylüyor yani Papa belki de yaşamını yitirebilir. Buna karşın bazı uzay bilimcilere göre Süpernovaların ne zaman oluşacağını bilmek asla mümkün değildir, bunun yerine iki yıldızın çarpışması veya bir kuyruklu yıldızın patlaması türünden başka bir kozmolojik olay gerçekleşecektir. Ama sonuçta önemli olan gökteki parıltı olacaktır.

  YİNE DEPREM! Kehanet: Kuzey İtalya, Londra ve İngiltere’nin önemli bir bölümü dev depremlerle sarsılacak hatta Britanya Adası’nın bir bölümü denize batacak. Tarih: Kasım 2001 Yorum: Yoruma göre İtalya’da depremin merkezi Mortara yani Milano’nun üç mil kuzeybatısı. Aynı anda Güney İtalya’da sarsılacak ve Floransa büyük zarar görecek. Sismik zincirleme reaksiyon sonucunda İngiltere’de etkilenecek, iki St George Adası olan Cornwall ve Scilly Adaları batacaklar. Nostradamus’un kehanetinde (9.31) Mortara ve St. George Adaları ismen geçiyorlar. Ama bir de “Easter Day” yani Paskalya sözcüğü var. O zaman 2001 veya 2002′nin Paskalyaları’ndan söz ediliyor da olabilir.

  ROCK DÜNYASININ KAYBI Kehanet: Çok ünlü bir rock şarkıcısı bir uçak kazasında yaşamını yitirecek. Tarih: Şubat 2001 Yorum: Yorumculara göre Şubat ayında tüm grubu ile beraber uçarak bir konsere giden çok ünlü bir rock şarkıcısının yaşamı tehlikede. Bu kaza 1999′da atlatılmış. Peki kim olabilir? Rolling Stones, Red Zeppelin, eski Beatle’lar, Lou Bega mı? Ya da John Mellencamp, John Fogerty, veya Elton John mu? Ama Elton John hakkında başka bir kehanet var. Bir yorumcu Ricky Martin adını veriyor. Ama bir başkası hayır, o değil diyor. Yanılmaları dileğiyle…
 2. Asel
  Bayan Üye

  SURİYE’DE DARBE! Kehanet: Hafız Esad’ın yerine geçen oğlu Beşir Esad, bir darbeye düşürülecek. Tarih: 2001 yılı içinde Yorum: Darbe Baas Partisi ve ordu tarafından yapılacak.

  YİNE BALKANLAR! Kehanet: Kosova’da ve Makedonya’da yeni çatışmalar. Ama en önemlisi Sırp Lider Slobodan Milosevic’in öldürüleceği. Tarih: Nisan/Mart2001 Yorum: Yorumculara göre bu defaki çatışma merkezi Voyvodina olacak. Sırplarla çatışacak olan Kosova Özgürlük Ordusu savaşı başlatacak. İşe Arnavutluk’ta karışacak ve tabii iş NATO’ya kalacak. Bunun bir adı da III. Dünya Savaşı olabilir diyor bazı yorumcular.Veya savaşın çıkış nedeni Milosevic’in öldürülmesi olacak. Ama bazı uzmanlara göre Sırp Lider doğal nedenlerle de ölebilir fakat rağmen çatışmalar başlayacaktır.

  YİNE SADDAM KEHANETİ Kehanet: Saddam Hüseyin bir kaza geçirip, ölecek. Tarih: Nisan 2001 Yorum: Yoruma göre Saddam’ın yerine oğlu Uday geçecek. Haziran’da ise bir darbe teşebüsü olacak ama Uday darbeyi bastıracak.

  KARA KITADA KAN VE ÖLÜM Kehanet: Afrika’da savaş Tarih: Nisan-Temmuz 2001 arasında Yorum: Yorumcular Nostradamus’un Cezayir ve Fas önce büyük iç savaşların ardından da İran’ın tahrikiyle kıtaya yayılacak bir savaştan söz ediyorlar. İddiaya göre Mısır, Sudan, Eretria ve Somali savaşa katılacaklar. Bu arada İtalya, Fransa ve İspanya’da terör olayları yaşanacak. Savaşı ABD ve Kanada’nın müdahalesi sonlandıracak.

  LADY DIANA GERİ DÖNECEK! Kehanet: Prenses Diana yüzlerce tanığın önünde görünecek ve özel bir mesaj verecek. Tarih: Temmuz-Ağustos 2001′de Yorum: Yorumculara göre Diana bir alev şeklinde görünecek. Nostradamus’un (4.24) no’lu kehanetine göre yorum yapılıyor; “Kutsal yerden Lady’nin zayıf sesi gelecek-İlahi ses insani ateş gibi parıldayacak-Bunun nedeni kanı yerde kalmaması için olacak-Kutsal tapınak kirletilip, zarar görecek.” Peki acaba bu olay kahramanı Diana’mı? Yoksa bir simge mi? Bazı yorumcular bunu cinayetin içyüzü aydınlanacak, şeklinde yorumluyorlar. Kutsal tapınak ise kilise yani komplonun içinde din adamlarının da yer almaları.

  BİR UÇAK KAZASI Kehanet: Bir Arap uçağı düşecek. Tarih: Ağustos 2001′de Yorum: Tahminler Irak veya Libya’ya yönelik. Kaza bir Orta Doğu hava limanında olacak. Bir başka yorumda İsrail yine suçlanıyor, başka birine göre ise kaza Mısır ya da Suudi Arabistan’da.

  EYVAH, YİNE JAPONYA, TÜRKİYE ve DEPREM Kehanet: Doğu Anadolu tehlikede Tarih: Ağustos 2001′de Yorum: Doğu Anadolu’da ve Japonya’da 7 Richter’in üzerinde iki deprem olacak.

  BÜYÜK ARAP LİDER GELİYOR! Kehanet: Mavi Türbanlı Lider yani Mehdi (Anti-İsa) geliyor Tarih: Şubat/Mart ya da Ağustos/Eylül 2001′de Yorum: Nostradamus’un kehanetlerinin birçok yerinde geçen “Mavi Türbanlı Müslüman Lider” bu kez ortaya çıkacak. Uzmanlara göre adayların arasında Beşir Esad da var. Yeni bir Nasır olacak denen bu lider, Arap Birliği’ni yeniden oluşturacak. İran, Afganistan Irak, Suudi Arabistan, Yemen, Libya ve bazı Orta Asya ülkeleri birleşecekler. Arap Federasyonu kurulacak ve Batı’ya karşı tavır alacak. İran, Türkiye’ye saldırıp, Trabzon’a kadar gelecek, Fas’ta büyük savaşlar olacak. İran’da Hatemi devrilecek yerine bir ihtimal yine İran dışından Humeyni gibi bir lider gelecek. Bu kişi Usame bin Ladin veya Ahmed Şah Mesud da olabilir. Bu kehanet çok eski ve Mavi Türbanlı Lider çoktandır bekleniyor ama hala çıkmadı. Ama gerçekten de Nostradamus’un (5.27) no’lu kehanetinde Persler’in Trabzon’a gelecekleri, Mısır’ın ve Midilli’nin korkuyla titreyeceği, Adriatik’in Arap kanıyla sulanacağı yazıyor.

  PETROL BORU HATLARI Kehanet: İran, Suudi petrol boru hatlarını bombalayacak. Tarih: Eylül ve Aralık 2001′de Yorum: Yorumculara göre İran’ın amacı Türkiye’ye yönelik petrol desteğini kesmek. Bir diğer iddia ise İranlı,Afgan ve Azeri teröristlerin bu işi yapacakları şeklinde ve sonuçta büyük bir petrol krizine girilecek.

  BORSA ÇÖKÜYOR Kehanet: Petrol krizi sonucunda, küresel bir ekonomik kriz başlayacak. Tarih: Ekim 2001′de Yorum: Suudiler ile İran arasındaki çatışma çıkınca petrol krizi oluşacak, aynı süreçte İsrael ve Suriye arasında da savaş başlayınca önce ABD’de borsa çökecek daha sonra ise ekonomik kriz küresel boyutlara ulaşacak.

  BEYAZ SARAY’DA ÖLÜM! Kehanet: ABD Başkan Yardımcısı yaşamını yitirecek. Tarih: Eylül/Ekim 2001′de Yorum: ABD yeni Başkan’nını ve Yardımcısını yeni seçti ama yorumculara göre Başkan Yardımcısı (Chaney olduğu belirlendi) doğal nedenlerle yaşamını yitirecek.

  BİR DEPREM DAHA! Kehanet: Tüm Kuzey Afrika ve Akdeniz kıyıları Cezayir merkezli depremle sarsılacak. Tarih: Ekim 2001′de Yorum: Kaddafi ile NATO arasındaki olası bir anlaşmazlığın hemen ardından, Cezayir’de 7.3 Richter’in üzerinde bir deprem olacak ve tüm Akdeniz’de hissedilecek.

  İSRAİL-SURİYE SAVAŞI! Kehanet: İsrail Suriye’ye saldıracak. Tarih: Ekim/Kasım 2001′de Yorum: Önce sınır çatışmaları olacak, Suriye ve Lübnan’daki önemli kentler bombalanacak. Anlaşmazlıkta bir tarafta Türkiye, Mısır, Ürdün, Küveyt, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan, öteki tarafta ise Suriye, Lübnan, Yemen, Libya, Filisin, Irak, İran, Afganistan ve Pakistan yer alacaklar. İsrail BM Güvenlik Konseyi’nde kınanacak, Rusya ve Çin ekonomik baskı uygulayacaklar. Buna karşın ABD, İngiltere ve Fransa karşı çıkacaklar. Filistinli gerillalar Kudüs’in batı kesiminde ve Ürdün’de eylemler yapacaklar. Burada Suriye’nin durumu kritik; Eğer Nostradamus’un kasdettiği gizemli Arap Lideri Beşir Esad ise, önceki kehanet daha da güç kazanabilir. Kahin’in “Alus”diye şifrelediği ismin “El Essad” olduğunu düşünen yorumculara göre, bu çatışma tüm Orta Doğu’ya yayılacak ve hatta Saddam Hüseyin tarafından Tel Aviv’e kimyasal silahlarla saldırılacaktır. Şam ve diğer önemli Suriye kentleri İsrail tarafından bombalanırken Ürdün ve Suudi Arabistan, Irak ve İran’la çatışacaklar. Senaryoya göre bu arada ABD, İngiltere ve Türkiye deniz ve hava güçleri ile savaşa müdahale edecekler. Eğer bu tarihte Beşir Esad hala iktidarda olursa, yani 2001′in ilk üç ayındaki darbe teşebbüsünü atlatırsa büyük güç kazanabilir ama başka yorumculara göre gizemli lider Esad’ı deviren bilinmeyen kişi olacaktır. Bakalım, göreceğiz..

  ELTON JOHN TEHLİKEDE Mİ? Kehanet: Elton John bir saldırıya uğrayacak. Tarih: Eylül/Aralık 2001′de Yorum: Yorumcular ünlü İngiliz pop şarkıcısı Elton John’un fanatik bir hayranı ve aşığı tarafından saldırıya uğrayacağı görüşündeler. Hatta saldırının ölümle sonuçlanacağı belirtilmekte. Yorunculara göre Elton John, 1980′lerin başında benzer bir tehlikeyi atlatmış ve kurtulmuştu ve şimdi aynı etki yinelenecek. Bir diğer yoruma göre ise, aynı suikast tehlikesi Beatle George Harrison, Sean Lennon, John Mellencamp, John Fogerty, Olivia Newton-John ve aktör Jack Lemmon için de geçerli. Ayrıca Kurt Cobain, John Lennon ve aktör George Reeves’in de aynı konumda yaşamlarını yitirdikleri belirtiliyor ve buna “Üçlü Ölüm Laneti” adı veriliyor.

  RUSYA, İRAN VE AZERBEYCAN’A SALDIRACAK! Kehanet: Rus askerleri Azerbaycan’a girecekler Tarih: Aralık 2001′de Yorum: İran’ın Azeri Kürtler’le birleşme niyetine karşı Rus Ordusu bölgeye gönderilecek. Bu arada Ruslar Çeçenistan, Dağıstan, Gürcistan ve Ermenistan’ı kontrol altına almaya çalışacaklar. Başka bir Rus askeri birliği ise, Türkmenistan’a girecek ve kanlı savaşlar olacak. Sonuçta çatışmalar Rus-Müslüman çatışmasına dönüşecek. Yorumculara göre bunun bir diğer anlamı Rusya’nın eski gücünü arama ve yeniden elde etme çabaları şeklinde.

  NOSTRADAMUS’UN GERÇEKLEŞEN KEHANETLERİNDEN BAZILARI:
  Fransa Kralı “1 Temmuz 1559’da” öldü.
  “30 Ocak 1649’da” İngiltere Kralı 1. Charles’ın kafası kesildi.
  “1666 yazında” Londra yangını çıktı.
  “16 Ekim 1793’te” Marie Antoinette idam edildi.
  “1846 Ağustos”unda Neptün gezegeni keşfedildi.
  Branau am Inn’da “20 Nisan 1889’da” Adolf Hitler doğdu.
  “1936 Yılında” Franco, İspanya halkını ikiye böldü.
  “1938 Yılında” Hitler, Avusturya’yı ilhak etti.
  “1. Charles’ın kafasının kesilmesinden 290 yıl sonra” 1939 yılında, 2. Dünya Savaşı patlak verdi.
  “1945 Yılında” Hitler evlendi ve öldü.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Nostradamus olarak tanıdığımız bu ünlü kişinin ismi aslın da tam olarak Michel De Nostradamusdir. bilindiği gibi Michel De Nostradamus bir fransızıdr. bunun dışın da Michel De Nostradamus fransada ünlüve başarılı bir hekim eczacı aynı zaman da astrologdur.
+ Yorum Gönder