+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Dean Corll Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Dean Corll Kimdir
  Dean Corll kısa yaşamı

  Dean Corll.jpg


  Yaşları 9 ve 21 arasında değişen en az 27 erkek çocuğunu, birlikte çalıştığı David Brooks ve Emler Henley ile beraber tecavüz ederek öldürdü. Corll, aralarında çıkan büyük bir tartışma sonrası ortağı Henley tarafından, kendi evinde öldürülmüştür.
 2. Hiranur
  Devamlı Üye


  Dean Corll Bilgi


  Dean Corll, 24 yaşında iken, Ağustos 1964 tarihinde kısa süreli olarak ABD Ordusu'nda görev yaptı.
  Dean Arnold Corll, (d. 24 Aralık 1939 – ö. 8 Ağustos 1973) ya da halk arasında bilinen adıyla (Candy Man) Şeker Adam. Bir çok korku filminde ikon olarak kullanılmış Amerikalı bir seri katil.

  İlk defa adını 2 genç suç ortağı ile birlikte işledikleri Houston toplu cinayetlerinde duyurdu. En az 27 kurbanı olduğu sanılan Corll suç ortaklarından Elmer Wayne Henley tarafından 1973'te öldürülmüştür.

  Hayatı

  Dean Corll Fort Wayne, Indiana'da Mary Robinson ve Arnold Edwin Corll çiftinin çocukları olarak dünyaya geldi. 11 yaşında annesinin babası ile boşanması nedeniyle Teksas'a taşındı. Okulda iyi bir öğrenci olarak dikkat çekti. Yaşadığı kalp rahatsızlıkları sonucu beden eğitimi derslerinden muaf tutuldu. Bu dönemde annesi yeniden evlendi ve ikinci eşi birlikte gece gündüz çalışarak küçük bir şekerci dükkânı açtılar.

  Dean, 19 yaşındayken aile Houston, Heights'e taşındı ve burada daha büyük bir dükkân açtılar.

  1963 yılında annesinin ikinci evliliği de sona erdi. Ancak bu dönemde açtıkları dükkân artık bir fabrika haline gelmişti. Annesinin ısrarıyla bu şeker fabrikasının başkan yardımcılığına getirildi. Bir süre sonrada başkanlık koltuğuna oturdu.

  Özellikle yoksul çocuklara ücretsiz şeker dağıtması nedeniyle basın tarafından Şeker Adam olarak adlandırıldı. Bir süre sonra orduya katıldı. Burada eşcinsel eğilimleri olduğu farkedildi ve ordudan uzaklaştırıldı.

  İşinin başına döndükten sonra yine yoksul çocuklara şeker dağıtan biri olarak gündeme geldi ancak özellikle erkek çocuklara ilgi göstermesi ile dikkat çekti. Bazı çocukların şikayeti üzerine birkaç defa sorgulandı ancak serbest bırakıldı.

  Annesinin üçüncü evliliğini yaptığı 1968 yılında işlerin kötüye gitmesinden dolayı şeker fabrikasını kapattı bir elektrik şirketinde teknisyen olarak çalışmaya başladı. Bu işi öldürülene kadar sürdürmüştür.

  Kurbanlar

  Dean Corll'un seri katil olduğu, Corll öldürüldükten sonra katili Elwer Wayne tarafından ihbar edilmiş ve yapılan araştırmalar sonucu cinayetleri günyüzüne çıkarılmıştır.

  Faili meçhul olan bir çok olay yine bu itirafların ardından açığa kavuşturulmuştur.

+ Yorum Gönder