+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Winsor McCay Vikipedi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Winsor McCay Vikipedi
  Winsor McCay hangi yıl doğmuştur


  Winsor McCay1.jpg  Winsor Zenic McCay (26 Eylül 1869 - 26 Temmuz 1934) bir Amerikalı karikatürist ve animatör iyi tanınan çizgi roman Little Nemo (1905 başladı) ve animasyonlu karikatür Gertie Dinozor (1914). Yasal nedenlerden ötürü, o çizgi roman üzerine kalem adı Silas altında çalıştı Rarebit Fiend Dream .

  Üretken bir sanatçı, McCay öncü erken animasyon filmler kadar onun çağdaşlarının çalışmalarını gölgede bırakan ve ardından bir standart belirledi Walt Disney sonraki onyıllarda ve diğerleri. Onun çizgi roman çalışması gibi yaratıcıları dahil sanatçıların kuşakları etkilemiştir William Joyce , André LeBlanc , Moebius , Maurice Sendak , Chris Ware ve Bill Watterson .  Winsor Zenic McCay doğdu Spring Lake, Michigan belki de 26 Eylül 1869 (onun mezar taşı üzerinde bulunan bu tarihi, tartışılan-onun olduğu üzerinde, New York Times obituary devletler 1871). [1] Robert McKay oğlu (sonradan değiştirilen McCay) ve Janet Murray McKay; çeşitli zamanlarda Robert olarak çalıştı teamster , bir bakkal ve bir emlakçı. Doğum Winsor kesin yeri ve yılı belirsiz - o doğdu edildiği iddia Spring Lake, Michigan o doğdu, 1871 yılında, ama onun mezar 1869 diyor ve sayım raporları devlet Kanada'da 1867 yılında. O aslında babasının patronunun, Zenas Sıralama G. Winsor onuruna, Zenas Sıralama Winsor McKay seçildi. Daha sonra adını Zenas Sıralama düştü.

  1886 yılında, McCay ailesi onu gönderdi Cleary Business College içinde Ypsilanti bir işadamı olmayı öğrenmek. Ypsilanti ederken, o da Michigan State Normal Koleji John Goodison (şimdi olarak bilinen gelen, onun tek resmi sanat eğitimi aldı Eastern Michigan Üniversitesi ). Goodison onu temelleri sıkı uygulama öğretti perspektif onun kariyerinin sonlarında belirgin kullanmak koymak. Eskiden bir Goodison, cam boyama , aynı zamanda renk McCay cesur kullanımını etkiledi.
 2. Asel
  Bayan Üye

  Winsor McCay 26 Eylül 1869 tarihinde Spring Lake, Michigan’da dünyaya geldi. 26 Temmuz 1934 tarihinde Brooklyn, New York’ta hayatını kaybetti. Amerikalı karikatürist ve animatör olan Winsor McCay çizgi roman Little Nemo ve animasyonlu karikatür Gertie Dinozor ile tanınıyor.
  Winsor McCay siyasi karikatürleriyle ve resimli öyküleriyle ünlü bir gazete karikatüristiydi. Aynı zamanda bir “vaudeville” sanatçısıydı.
+ Yorum Gönder