+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Winsor McCay Kariyeri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Winsor McCay Kariyeri
  Winsor McCay Kariyeri

  Winsor McCay4.jpg.  1889 yılında, McCay taşındı Chicago okumak isteyen, Chicago Sanat Enstitüsü , ama nedeniyle para eksikliği yerine iş bulmak zorundaydım. O sirk ve tiyatro afişleri için woodcuts üreten, Ulusal Baskı ve Gravür firmasında çalıştı. İki yıl sonra, o taşındı Cincinnati, Ohio ve Kohl ve Middleton Vine Street için bir sanatçı olarak çalışmak için gitti Dime Müzesi . Cincinnati yılında Maude Leonore Dufour evli iken. McCay vodvil yapmaya başladı tebeşir görüşmeler 1906 yılında. [2] Adam vodvil hareket onun Yedi Çağlar, o iki yüz çekti ve kademeli şekilde yaşlı. [3]

  Slumberland Little Nemo
  McCay ilk büyük çizgi roman serisi de Ocak-Kasım 1903 yayınlanan 43 taksitle Felix Fiddle tarafından Jungle Imps A Tale oldu Cincinnati Enquirer . Şerit şiirleri dayanan George Randolph Chester , sonra Enquirer bir muhabir ve editör. Hikayeler orman yaratıkları ve böyle Fil O'nun Trunk var ve Devekuşu Yani Tall Got Nasıl gibi bireysel başlıkları ile, düşmanca bir dünyaya adapte yollarını endişe.

  Onun şeritler Little Nemo ve bir Rarebit Fiend Dreams , takma "Silas" başlığı altında yayınlanmaktadır, [4] bir görünüm yakalamak ve hayalleri hissetmeye çalıştı kendi karakter ve özellikli fantezi sanat rüyalarında seti hem de vardı. McCay karikatürler ezici popüler asla, ama her zaman, çünkü onun etkileyici grafik stili güçlü bir aşağıdaki vardı. Gazete sayfalarında bu süre içinde fiziksel çok daha büyük ve McCay genellikle birlikte çalışmak için bir yarım sayfa vardı. Için fantezi sanat çizgi roman, onun tek rakibi oldu Lyonel Feininger üzerinde onun çizgi roman gün sonra güzel sanatlar alanında kariyer için gitti, vardı.

  McCay ayrıca her karikatürün her karede (kare binlerce gerektiren her film ile) McCay tarafından elle çizilmiş ve bazen onun yardımcıları olduğu animasyonlu kısa film, bir dizi yarattı. McCay gitti vodvil onun filmleri ile turlar. O ders sunulan ve çizimler yaptım, sonra o "hayvan" onun animasyon kreasyonları için elini uzatarak gibi hileler yaparak, onun animasyon filmleri ile etkileşim.


  McCay çığır açan animasyon film yıldızı Dinozor Gertie ilk çizgi film karakteri gibi film ve animasyon tarihçileri tarafından sınıflandırılır özellikle benzersiz, gerçekçi bir kişiliğe gösterilecek film için yaratılmış. Filmde, Gertie sorun ve o azarladı olduğunu ağlıyor neden olur ve o film resmin içine adım gibi nihayet o sırtüstü kendini McCay bir sürüş sağlar.

  Onun popüler "rarebit" gags dayalı karikatürlerin bir dizi ek olarak, McCay da yaratılır Lusitania'yaya Sinking , denizcilik gemi saldırı tasviri. Propaganda karikatür ilham anlamına bir mesaj içeriyordu 2. AJLAN
  Bayan Üye

  Karikatürist ve animatör olarak hayatına yön vermiş McCay, 26 Eylül 1869 yılında Amerika'da dünyaya geldi. Dinozor Gertie adlı animasyonlu karikatür ile tanınmaya başladı.
+ Yorum Gönder