+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Emre Yılmaztürk Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Emre Yılmaztürk Kimdir
  Emre Yılmaztürk Hakkında


  Grubun kuruluşu 1998 yılllarına dayanmaktadır. Cem Senyücel, Yusuf Demirkol ve Eren Parlakgümüş müzik hayatlarına ayrı ayrı devam ederken onları bir grup kurma düşüncesi bir araya getirir. Çok geçmeden grubun temelleri atılmıştır. İlk olarak Sinema Bar'da sahne alan grubun üyeleri de tıpkı çıktıkları birçok mekân gibi sürekli bir değişim geçirmiştir. Emre Yılmaztürk 2003 senesinde bu isimlere ek olarak şu anki kadroya dahil olmuştur.


  emre-y-lmazt-rk.jpg

  Glam, Brit-Pop Rock tarzında kurulan grup, 2004 yılına gelindiğinde Placebo, Radiohead, Morrissey, The Smiths, The Cure, Smashing Pumpkins, Suede gibi gruplardan yaptıkları cover parçaların yanına kendi eserlerini de seslendirmeye başlamıştır. [3] Vokalde Yusuf Demirkol, elektro gitarda Eren Parlakgümüş, bas gitarda Emre Yılmaztürk ve davulda Cem Senyücel dörtlüsüyle 2005 yılına albüm hazırlığıyla giren grubun hedefi en geç 2006 başında albümü piyasaya sürmek olmuştu. Grup için 2005 yılındaki diğer bir önemli olay, İstanbul - Kadıköy'de de programlarını başlatmış olmalarıdır. Ankara ve İstanbul arasında mekik dokuyan grup 2006 başında hedeflediği albümü önce Ekim ayına, daha sonra da 2007 başına ertelemiştir. Ocak 2007'de de ilk albümleri Zehr-i Zakkum piyasaya çıkmıştır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Emre Yılmaztürk bilindiği gibi türkiyenin ünlü ve sevilen şarkı gruplarından bir olan zakkum grubunun dört üyesinden biridir. bunun dışında Emre Yılmaztürk grup da bilindiği gibi bas gitar çalan kişidir. son olarak bu zakkum grubu bilindiği gibi tarzları alternatif roctur.
+ Yorum Gönder


emre yılmaztürk biyografi