+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Kristof Kolomb Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kristof Kolomb Hakkında Bilgi
  Kristof Kolomb Hakkında


  Dünya’nın düz olduğu düşünüldüğü bir dönemde başladığı yere geri döneceğini düşünmüş ama karşısına koskocaman bir kıta çıkmıştır. Kötü bir hesapçı oluşu onun cesur ve akıllı bir adam ve muhteşem bir kaptan olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

  Kristof Kolomb.jpg


  Kristof Kolomb, (Portekizce: Cristóvão Colombo), Latinceleşmiş hali Columbus 1451 - 20 Mayıs 1506), Cenovalı denizci ve kaşiftir. 1492'de Atlantik Okyanusu'nu aşarak Kuzey Amerika'ya ulaşmıştır. İskandinav Vikinglerinin yüzlerce yıl önce Amerika'ya ulaşmış olduğu tarihsel belgelerle kanıtlanmış olmasına rağmen[kaynak belirtilmeli], Kristof Kolomb Amerika'nın kaşifi olarak değerlendirilir. Kolomb'un karşıya Atlantik Okyanusu'na seyahatleri Avrupalı'ların keşif eforları ve batı yarım kürede kolonileşme ile başlar. Tarih onun 1492'deki seferine büyük anlam yüklerken, 1498'deki üçüncü seferine kadar gerçekten ana karaya ulaşamamıştır. Aynı şekilde Amerika'ya en erken varan Avrupalı kaşif de değildir. Çünkü, 1492'den önce Avrupalı'ların Atlantik aşırı temaslarının belgeleri vardır. Buna rağmen, gelişen ulus devletleri arasındaki ekonomik rekabet emperyalizmin gelişmesi Kolomb'un seyehatinin böyle kritik zaman gelmesi onu önemli kıldı. Gelişen devletler yeni ticaret yolları ve koloniler arıyorlardı. Bundan dolayı,1492'den önceki dönem Kolomb öncesi olarak bilinir. Bu yolculuğunu İspanyol bayrağı altında yapmıştır. Kristof Kolomb, Amerika'yı keşfetmemiştir sadece buranın hint adaları olduğunu sanıp böyle bir kıtanın varlığını dünyaya duyurmuştur. Ancak keşfettiği yerin yeni bir kıta olduğunu anlayamadan ölmüştür.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Kristof Kolomb 1451 tarihinde doğmuştur. Nerede doğduğunu bilinmemektedir. Atlantik okyanusunu aşarak Kuzey Amerika ya ulaşmayı başarmıştır. 20 Mayıs 1506 tarihinde ölmüştür.
+ Yorum Gönder


kristof kolomb hakkında kısa bilgi,  kristof kolomb,  kristof kolomb ile ilgili kısa bilgi