+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Saul Bass Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Saul Bass Kimdir

  Saul Bass Hakkında Bilgi

  saul-bass3.jpg
  Saul Bass (8 Mayıs 1920 - 25 Nisan 1996) en iyi film başlık dizileri, film posterleri, ve şirket logoları onun tasarımı tanınan Amerikalı grafik tasarımcı ve yönetmen, oldu.

  Onun 40 yıllık kariyeri boyunca Bass Alfred Hitchcock, Otto Preminger, Billy Wilder, Stanley Kubrick ve Martin Scorsese gibi Hollywood'un en önde gelen film yapımcıları, bazı çalıştı. Onun en ünlü başlık dizileri arasında Preminger en Altın Kol ile adam için bir eroin bağımlısı kolunun animasyonlu kağıt kesme dışında, kredi sonunda Kuzeybatı tarafından Hitchcock'un Kuzey bir gökdelenin yüksek açılı çekim olur ne aşağı yukarı yarış ve, ve bu kopuk metin Psiko birlikte ve ayrı ırklar.

  Bas Bell Sistemi dağılmasından sonra 1983 yılında 1969 yılında AT & T "çan" logosu da dahil olmak üzere Kuzey Amerika'da en ikonik şirket logoları bazı yanı sıra, AT & T'nin "dünya" logosu tasarlanmıştır. Ayrıca Continental Airlines '1968 "jetstream" logosu ve United Airlines 'dönemin en tanınmış havayolu endüstrisinin logolar bazı oldu 1.974 "lale" logosu tasarlanmıştır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Saul Bass bilindiği gibi yetenekli bir grafik tasarımcısıdır. bunun dışında Saul Bass aynı zaman da bir film yapımcısıdır. hatta Saul Bassin yapımcılığını üstlendiği bir filmi oscar ödülü bile kazanmıştır. bu oscarı en iyi kısa belgesel dalın da almıştır.
+ Yorum Gönder