+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Kesha Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kesha Kimdir

  Kesha Kimdir resimleri
 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Kesha Kimdir hakkında bilgi

  kesha.jpg


  Kesha, Amerikalı şarkıcıdır. Electro-pop tarzında şarkılar söylüyor. Şarkıcılığının yanı sıra şarkı sözü de yazarı. Tam adı ''Kesha Rose Sebert'dir. Kesha, lakap olarak da Ke$ha adını kullanıyor. Tik Tok adlı hit şarkının sahibi. Bu şarkıyla ülkemizde dahil birçok ülkeyi kasıp kavurmuştur. Gelin Kesha'yı hep beraber daha yakından tanıyalım.

  Kesha'yı birçok insan onu Tik Tok şarkısıyla tanısa da, aslında Kesha'nın müzik kariyeri daha da geçmişe dayanıyor. Daha 18 yaşındayken Amerikalı süper prodüktör Dr. Luke ile plak ve yayıncılık şirketi ile anlaşma imzaladı. Britney Spears'in Lace and Leather şarkısında arka vokalde yer aldı. Flo Rida'nın ''Right Round'' şarkısında nakarat kısmında Flo Rida'ya eşlik etmiştir, fakat şarkıdan hiç para kazanamamıştır. Right Round, ABD'de bir hafta içinde 630.000 kez indirilerek ABD müzik tarihi boyunca ilk haftasında en çok indirilen şarkı olmuştur. Paris Hilton'un ''Nothing in the world'', The Veronicas'ın ''This Love'' şarkılarında da Kesha'nın imzası vardır.

  Aslında Kesha'nın ilk çıkış şarkısı ''Backstabber'' olacaktı. Hatta şarkıya klip bile çekildi. Fakat sonradan verilen bir kararla, çıkış şarkısının Tik Tok olmasına karar verildi. Perez hilton daha sonra Backstabber klibini internet sitesinde yayınladı.

  Kesha, ayrıca yakın arkadaşı Katy Perry'nin I Kissed A Girk klibinde de oynadı. MTV'ye verdiği bir röportajda, ''5 parasızdım. Katy bana klibinde oynamamı söyledi. İnanabiliyor musunuz? Katy sadece saçlarımı savurduğum için bana tam 100 $ verdi! Katy'yi seviyorum. Ne de olsa onunla aynı insanlarla çalışıyoruz.'' demiştir.

  Tik Tok, 1 numaradan giriş yapmıştır ve tam 9 hafta boyunca Billboard Hot100 listesinde zirvede kalmıştır. 12.8 milyon satan şarkı, 2010 yılının hem en çok satan şarkısı, hem de en uzun süre 1 numarada kalan şarkısıdır. Ayrıca Billboard tarihi boyunca, tek şarkıyla en uzun süre 1 numarada kalan 12. Bayan şarkıcıdır. Birinci 16 hafta ile Mariah Carey & Boyz II Men - One Sweet Day şarkısıdır. Kesha, Amerikalı bir şarkıcı olmasına rağmen ilk İngiltere'de listelere girmiştir.

  Kesha'nın ilk albümünün Animal'dır. Ayrıca hayranlarına da ''Animals'' diyor. Kesha'nın hayranlarına böyle hitap etmesinin sebebi hem hayvanları çok sevmesi, hem de vahşiliği çağrıştırdığı içindir. Animal albümünden yayınlanan diğer şarkılar ile ''Your Love Is My Drug, Blah Blah Blah, Take It Off''tur. Bu şarkıların hepsi de Top10'a girmiştir. Ayrıca Kesha, ilk albümden çıkarttığı 4 single'ı Top10'a sokan 11 bayan şarkıcıdan biridir.

  İlk albümden çıkarttığı 4 single'ı Top10'a sokan 11 Bayan Şarkıcı ve Albümleri:

  Cyndi Lauper, "She's So Unusual," 1984
  Whitney Houston, "Whitney Houston," 1985-86
  Debbie Gibson, "Out of the Blue," 1987-88
  Taylor Dayne, "Tell It to My Heart," 1988
  Paula Abdul, "Forever Your Girl," 1989-90
  Mariah Carey, "Mariah Carey," 1990-91
  Christina Aguilera, "Christina Aguilera," 1999-00
  Beyonce, "Dangerously in Love," 2003-04
  Fergie, "The Dutchess," 2006-07
  Lady Gaga, "The Fame," 2009
  Ke$ha, "Animal," 2009-10
+ Yorum Gönder