+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Murat ülker Kimdir Hayatı Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Murat ülker Kimdir Hayatı Biyografisi
  murat ülker kimdir hayatı biyografisi otobiyografisi 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Murat Ülker'in Hayatı Hakkında Bilgi


  sxs0.jpg
  İşadamı Sabri Ülker'in ikinci erkek çocuğu olarak 1959 yılında dünyaya geldi. (Birincisi küçük yaşta hayatını kaybetti.) İstanbul Erkek Lisesi mezunu olan Murat Ülker 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Yurtdışında değişik meslek kurslarına devam etti. ABD'de Continental Baking Şirketi'nde staj yaptı. Ardından 2 yıl süreyle Ortadoğu'da ihracat konusunda çalışmalarda bulundu. Ortadoğu'daki çalışmaların ardından yine ABD ve Avrupa'ya döndü.
  Üç yıl bisküvi çikolata gıda sektörüyle ilgili fabrika ve tesislerde (yaklaşık 60 kadar) inceleme ve araştırmalarda bulundu. Çeşitli IESC projelerinde görev aldı.

  Ülker'in Ar-Ge departmanına bu bilgi ve deneyimini taşıdı. Bu arada dikey entegrasyon ilkesi prensibine bağlı olarak kendi gruplarında operasyonlar ve tevsi yatırımlarını yönetti. Ülker'deki görevine Kontrol Koordinatörü olarak 1983'de başladı. İşletmelerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür oldu. Daha sonra İcra Komitesi Üyeliği yaptı. Halen İcra Kurulu Başkanı olarak görevini sürdüren Murat Ülker İngilizce ve Almanca biliyor. Evli ve üç erkek çocuk babası olan Murat Ülker yelken ve atıcılık sporu ile ilgileniyor.

+ Yorum Gönder