+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Reha çamuroğlu Kimdir Hayatı Biyografisi Otobiyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Reha çamuroğlu Kimdir Hayatı Biyografisi Otobiyografisi
  reha çamuroğlu kimdir hayatı biyografisi otobiyografisi ve resimleri 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Reha çamuroğlu Kimdir Hayatı Hakkında Bilgi


  vt6l.jpg

  İstanbul'da memur bir anne ve muhasebeci bir babanın oğlu olarak 20 ağustos 1958'de doğan Reha Çamuroğlu, ilköğrenimini Ankara'da, ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1986'da Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nü bitirdi. "Kara", "Efendisiz", "Cem" ve "Nefes" dergilerinde yazı işleri müdürlüğü, ansiklopedilerde tarih yazarlığı yaptı.

  Erhan Çam, Osman Konur, Melih Tezgör, Ali Kürek, Kemal Demir, Suat Alaca imzalarını da kullanmış olan Reha Çamuroğlu'nun ilk yazısı 1986'da "Kara" dergisinde yayımlandı. "Cem", "Efendisiz" ve "Defter" dergilerindeki yazılarıyla tanındı.

  Öğrencilik yıllarında özellikle Osmanlı İmparatorluğu'nda "merkez-periferi ilişkileri"yle, bu ilişkilerin ve özellikle de merkez-periferi arasındaki gerilimin ekonomik, sosyal, politik yönleri, dayandığı zihinsel yapı farklılıkları ve bunları yeniden üretişi, ilgilendiği başlıca konulardı.

  Bu ilgi Çamuroğlu'nu zihniyet tarihi ve özel olarak da "İslam heterodoksisi" üzerinde yoğunlaşmaya yöneltti.

  1998'de Açık Radyo'da "Ziggurat" adlı programı hazırlayıp sunan Çamuroğlu İstanbul'da editörlük yapıyor.

+ Yorum Gönder