+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Norman Reedus Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Norman Reedus Hakkında Bilgi
  Norman Reedus Biyografi

  The Walking Dead Daryl Dixon
  31 Ocak 1969'da Florida'da dünyaya gelen Norman, 12 yaşında evini terk etmiş ve İngiltere, İspanya, Japonya dahil olmak üzere birçok ülkede yaşamıştır. Los Angeles'da iken bir Harley-Davidson mağazasında çalışmıştır ve aynı anda birçok yere ressam, heykeltıraş, fotoğrafçı olarak katkıda bulunmuştur. Bir gün partide fazlasıyla alkollüyken yanındaki arkadaşına deli gibi bağırması üzerine yanına yaklaşan hanımefendi kendisine daha önce hiç aktör olmayı düşündünüz mü? diye sorduktan yaklaşık 1 hafta sonra bir oyunda yer almıştır.


  Norman Reedus.jpg


  Prada, Alessandro Dell'Acqua, ve Durban markalarına modellik yapmıştır. En çok Troy Duffy'nin yönettiği Şehrin Azizleri filmindeki Murphy MacManus ve AMC The Walking Dead dizisinde ki Daryl Dixon rolüyle tanınır. Filmde Sean Patrick Flanery ve Willem Dafoe ile birlikte rol almıştır. Daha sonra Şehrin Azizleri filminin devamı olan Boondock Saints: All Saints Day'de de (Şehrin Azizleri: Azizler Günü) Sean Patrick Flanery ile birlikte rol almıştır. Floating, Six Ways to Sunday, Deuces Wild, Blade II, Gossip,A crime, Antibodies , Red Canyon, Mimic, 8mm, American Gangster, Hero Wanted filmlerinden birkaçıdır. Ayrıca Norman Reedus, Lady Gaga'nın Judas şarkısının klibindeki Judas performansıyla ve şu anda hala devam etmekte olan çizgi roman serisi The Walking Dead'ın televizyon dizisi uyarlamasında Daryl Dixon karakterini canlandırarak kariyerindeki en büyük çıkışı yakalamıştır. 2. AJLAN
  Bayan Üye

  6 Ocak 1969 ABD doğumlu olan aktör Norman Reedus, ilk olarak Guillermo del Toro'nun (1997) Mimic filminde Jeremy karakterini canlandırdı. 2008'de Red Canyon'da oynadı.
+ Yorum Gönder