+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Michael Rooker Biyografi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Michael Rooker Biyografi
  Michael Rooker Hakkında Bilgi

  Merle Dixon The Walking Dead

  Michael Rooker.jpg


  Rooker, Henry: Portrait of a Serial Killer filmiyle ilk defa seyirci önüne çıktı. Film, Henry Lee Lucas ismindeki bir seri katilin itirafları hakkındaydı. Bir tiyatro oyunundayken filmin direktörü kendisine rolü teklif etti. Rooker senaryonun iyi ya da kötü olmasını umursamadı. Kendisini ispatlayabileceği bir filmde rol almak istiyordu. Henry rolü ona kritik bir başarı sağladı ve film sektöründe tanınmasını ve daha farklı birçok filmde rol almasını sağladı.

  Rooker'a Eight Men Out, Mississippi Burning ve JFK gibi filmlerde dramatik roller verilse de Voice of Love, Days of Thunder, Cliffhanger ve Tombstone gibi aksiyon filmlerinde tanınmaya başladı. Ayrıca Mallrats, Rosewood, The 6th Day, Slither, Jumper, Super ve Hypothermia'da rol aldı.

  Haziran 2010'da, Twitter hesabıyla The Walking Dead'da Merle Dixon rolüyle oynayacağını duyurdu. İlk sezonda konuk oyuncu olarak 2 bölümde ve ikinci sezonda bir bölümde oynadı. 3. sezonda sürekli karakterlerden biri oldu.

  Rooker ayrıca Call of Duty: Black Ops'da kendisini oynamasıyla, Call of Duty: Black Ops 2'deki Mike Harper karakteriyle ve The Walking Dead: Survival Instinct'deki Merle karakterini canlandırmasıyla tanınmaktadır. 2. AJLAN
  Bayan Üye

  Michael Rooker The Walking Dead dizisinde Daryl Dixon'in ağabeyi olarak rol aldı. Mallrats, Rosewood, The 6th Day, Slither, Jumper, Super ve Hypothermia'da rol aldı.
+ Yorum Gönder